Etkili Karın Kası Egzersizleri

Sabah uyanır uyanmaz uygulayabileceğiniz etkili karın kası egzersizleri

Etkili Karın Kası Egzersizleri
21 Mart 2015 Cumartesi 11:51

Enerji dolu sabahlar boşa gitmesin istedik ve sizin için daha yataktan kalkmadan uygulayabileceğiniz karın kası egzersizleri hazırladık. Sadece 5 dakika sürecek bu egzersizleri uygulayarak enerjinizin hakkını verin ve günlük egzersiz hedefinize harika bir başlangıç yapın.

1. Basic Crunch Mekik Hareketi – 3 Set 15 Tekrar: Ellerinizi göğsünüzün üzerine veya başınızın her iki yanına (kulaklarınızın üzerine) koyun. Başınızı, omuzlarınızı ve göğsünüzü yerden kaldırın ve dizlerinize doğru, karın kaslarınızı kasarak eğilin. 2 saniye kasılma pozisyonda durun ve sonra başlangıç pozisyonuna inin.


Mekik Hareketi

2. HIP Raise Kalça Kaldırma Hareketi – 2 Set 15 Tekrar: Dizlerinizi 60 derece kıvırın ve topuklarınızı yere paralel olacak şekilde kaldırın. Sırtınızı ve kollarınızı sabit olacak şekilde  dizleriniz göğsünüzün üzerine gelecek şekilde kalçalarınızı yerden kaldırın. Karın kaslarınızı kasın ve sonra başlangıç pozisyonuna dönün.


Kalça Kaldırma Hareketi

3. Leg Extensions Bacak Uzatma Hareketi – 2 Set 15 Tekrar: Dirseklerinizden yardım alarak yüzüstü köprü kurun. Sırayla bacaklarınızı geriye doğru kaldırın ve yeniden aynı konuma getirin. Her hareketi 5 saniye sürecek hızda tekrar edin.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×