Dünya Sörf Şampiyonası, Türkmenistan’da başladı

Türkmenistan’ın Hazar Denizi’nin kıyısındaki Avaza turizm bölgesi, dünyanın en önemli windsurf organizasyonu olan PWA Windsurf Cup 2014'e evsahipliği yapıyor. Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un katılımıyla start...

Dünya Sörf Şampiyonası, Türkmenistan’da başladı
02 Temmuz 2014 Çarşamba 11:38

Türkmenistan’ın Hazar Denizi’nin kıyısındaki Avaza turizm bölgesi, dünyanın en önemli windsurf organizasyonu olan PWA Windsurf Cup 2014'e evsahipliği yapıyor. Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un katılımıyla start verilen yarışlar, 6 Temmuz'a kadar sürecek.

22 ülkeden 71 sporcunun 6 gün boyunca yeteneklerini sergilediği PWA Windsurf Cup 2014, Hazar Denizi kıyısındaki bölgenin ilk marinası olma özelliğini taşıyan Yelken Yat Kulübü'nde düzenleniyor. Türk şirketinin anasponsorluğunu üstlendiği organizasyonda, yurtiçi ve yurtdışından pek çok katılımcı ağırlanıyor.

2013 yılında gerçekleştirilen yarışlarda en iyi performansı sergileyen 16 windsurfçünün katılımıyla renklenen PWA Windsurf Cup 2014'te gerçekleştirilecek yarışlara binlerce turist izleyici olarak katılacak. Sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar süren etkinliklerde 6 gün boyunca eğlenceli aktiviteler yer alacak. Sporcular her akşam rüzgara karşı yeteneklerini sergileyecek.

Hazar Denizi kıyısında yer alan Yelken Yat Kulübü 1 kilometerelik sahiliyle Awaza Bölgesi'nin ilk marinası olma özelliğini taşıyor. Lüks konaklama imkanları ve zengin yaşam alanlarıyla ziyaretçilerine keyifli bir alan sunan Yelken Yat Kulübü, Türkmenistan'ın turizm merkezi Awaza'da bölgenin en kapsamlı ve en konforlu tesisi olma özelliğini taşıyor.

CİHAN

Dünya Sörf Şampiyonası, Türkmenistan’da başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×