Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş: (2)

-"Gomez burada mutlu ve başarılı niye gitsin? Kendisini daha iyi kılacak bir takım yoksa gideceğini düşünmüyorum" -"Trabzonspor'da şampiyonluğu hak ettiğimi ama kupayı almadığımı söyleyebilirim" - "Şampiyonlar Ligi'nde ilk hedef gruptan çıkmak olmalı" -"Tolgay ve Veli'nin kalmasından yanayım"

Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş: (2)
17 Mayıs 2016 Salı 17:09

İSTANBUL (AA) - Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, Alman futbolcuları Mario Gomez'in takımda başarılı ve mutlu olduğunu belirterek, " Kendisini daha iyi kılacak bir takım yoksa gideceğini düşünmüyorum" dedi.

Tecrübeli teknik direktör, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında sezonla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Takımda kalıp kalmayacağı merak konusu olan Mario Gomez'in durumuyla ilgili şu an konuşmanın doğru olmadığını belirten Güneş, şöyle konuştu:

"Oyuncu burada mutlu ve başarılı niye gitsin? Gidecekse ya ekonomiktir ya da kariyeri açısından daha üst bir takımdır. Bize gitmesiyle iligil bir şey gelmedi. Çok yazılıp çizildiği için söylüyorum, evet Gomez çok iyi bir oyuncu ama buraya geldiği zaman o iyi halde değildi. Dolayısıyla düşünür, değerlendirir eğer kendisini daha iyi kılacak bir takım yoksa gideceğini düşünmüyorum. Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde olduğu müddetçe, gitmesinin ona yarar değil, zarar vereceğini düşünüyorum. Bize de zarar verir. Hazır bir oyuncumuzu niye kaybedelim."


- "Trabzonspor'da hak ettim ama kupayı alamadım"


Şenol Güneş, 2010-2011 sezonunda teknik direktörlüğünü yaptığı Trabzonspor ile şampiyonluğu hak ettiklerini ancak kupayı alamadıklarını söyledi.

Güneş, şampiyonluğun bir sürü etmene bağlı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Trabzonspor'da biz yetiştirdiklerimiz oyuncularla yarıştık. Hazır alıp yarıştırmadık. Aslında o günkü ikincilik alınan puan itibarıyla zaten büyük başarı. Ben o gün, bu günden farklı bir şey yapmadım. Hatta bugün bir maçımız eksik, ne olacağı belli değil. Trabzonspor'da 82 puan aldığım dönemde, puan olarak sıkıntım yoktu. Teknik adam olarak işimizi iyi yaptık ama camianın lobisi ve gücü etkileyebiliyor... Biz sadece futbol oynamaya çalıştık. Ancak öyle bir haksızlığa uğrayabilir, öyle bir yanlış yapabilirsiniz ki doğrularınızı da alıp götürebilir." değerlendirmesinde bulundu.

Güneş, o dönem yaptığı açıklamaların arkasında olduğunu anlatarak, "Ben 'hiç şampiyonluk almadım' dediğimde Trabzonspor'da alınganlık göstermişler. O zamanki sözlerimden hiç geri adım atmam. Şampiyonluğu hak ettiğimi ama kupayı almadığımı söyleyebilirim. Bugün ise şampiyonluğu hak ettiğimizi, kupayı da alacağımızı biliyoruz. Aynı zamanda 'gönüllerin şampiyonu' demiştik o dönem. Biz gönüllerin şampiyonu değil, gerçek şampiyon olmak istiyoruz. Şimdi ikisi de gerçekleşti." ifadelerini kullandı.


- "Şampiyonlar Ligi'nde ilk hedef gruptan çıkmak"


Şenol Güneş, gelecek sezon mücadele edecekleri UEFA Şampiyonlar Ligi'nde ilk hedeflerinin gruptan çıkmak olacağını aktardı.

Şampiyonlar Ligi'ne uygun bir şekilde hazırlanmaları gerektiğini belirten tecrübeli teknik adam, "Şampiyonlar Ligi, Beşiktaş'a yakışır. Orada olması gerekiyor. Savunmada takviyeye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Orta ve ilerilerde de var ama defans kadar acil değil. Gelecekle ilgili yapılacak en acil iş, gitmesi ve gelmesi gereken futbolcularla ilgilidir. Transferin yapılması gerekiyor. Transfer teknik bir iştir. Sonra ekonomiktir, sonra idari ve psikolojiktir. Son kararı yönetim ve başkan verir. Şampiyonlar Ligi'nde ilk hedef gruptan çıkmak olmalı." değerlendirmesinde bulundu.


- "Bazen aşçı benden önemli olur"


Şenol Güneş, Beşiktaş Kulübü yönetim kurulunun kendisine verdiği görevi yerine getirmeye çalıştığını anlatarak, "Dolayısıyla abartılacak bir tarafı yok, ben bu iş için buradayım. Bazen aşçı bile benden daha önemli olur. Benden bekleneni yapıyorum. Çok fazla söylendiği zaman oraya ulaşamam diye korkuyorum. Çok fazla abartılıp, efsaneleştiriliyor. Ben bunu doğru bulmadığımı söylüyorum." şeklinde görüş belirtti.


- "Tolgay ve Veli'nin kalmasından yanayım"


Şenol Güneş, sakatlıkları nedeniyle bu sezon çok az forma giyen Veli Kavlak ve Tolgay Arslan'ın kalmasından yana olduğunu söyledi.

Tolgay'ın çok yetenekli bir oyuncu olduğunu ancak bu yeteneklerini kullanmakta sıkıntı çektiğini belirten Güneş, şunları kaydetti:

"Tolgay'dan bu sezon faydalanamadık ama bu onun kötü oyuncu olduğunu göstermez. Yeniden başlayacak. İyi bir oyuncu olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla ondan faydalanacağımızı düşünüyoruz. Ancak seneye kim oynar onu bilemeyiz. Hutchinson sene başında gidebilirdi. Bu sene iyi oynadı, seneye garantisi var mı? Oğuzhan'ın, Sosa'nın var mı? Bu bir rekabettir. Burada esas olan takımdır. Tolgay ve Veli'yi maalesef sakatlık sonrası oynatamadık ama bu onların kötü olduğunu göstermez. İkisi de iki oyuncu ve seneye kalmalarından yanayım."

Tecrübeli teknik adam, bu sezon zaman zaman eleştirilen Tolga Zengin'in iyi bir kaleci olduğunu dile getirdi.


- Şampiyonluk pastası kesildi


Toplantının ardından Şenol Güneş ve yardımcıları, basın mensuplarıyla pasta keserek şampiyonluğu kutladı.

Siyah-beyazlı takımın teknik ekibi, basın mensuplarına pasta ikram etti ve onlarla fotoğraf çektirdi.

(Bitti)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×