YÖK'ten muhalefet partilerine ziyaret

YÖK Başkanvekili Mandal, CHP Grup Başkanvekili Gök ve MHP Grup Başkanı Akçay'ı ziyaret ederek, kapatılan üniversitelere ilişkin bilgi verdi

YÖK'ten muhalefet partilerine ziyaret
11 Ağustos 2016 Perşembe 18:10

YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Hasan Mandal, CHP ve MHP Grup Başkanvekillerini ziyaret ederek, kapatılan üniversiteler ile öğrenci ve öğretim elemanlarının durumu hakkında bilgi verdi. Mandal, Meclis'te CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile ayrı ayrı bir araya geldi.

CHP Grup Başkanvekili Gök, görüşmeye ilişkin, Mandal'ın FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında kapatılan üniversiteler ile burada öğretim gören öğrenciler ve bu üniversitelerin akademisyen kadrolarının durumuna ilişkin bilgi aktardığını söyledi.

CHP olarak öğrenci ve akademisyenlerin durumu ile yaşanabilecek mağduriyetlere ilişkin endişelerini Mandal'a aktardıklarını belirten Gök, tekrar bir araya gelerek yeni bir toplantı yapılması konusunda görüş birliğinin ortaya çıktığını da kaydetti.

Gök, "Kapatılan üniversiteleri ilgilendiren tüm sorunlar ayrıntılı bir şekilde masaya yatırıldı" dedi.
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da görüşmede, kapatılan 14 vakıf üniversitesinin 50 bin öğrencisinin, öğrenimlerine nerede, ne şartta devam edeceğine ilişkin bilgilendirme yapıldığını kaydetti.

YÖK'ün çarşamba günü rektörlerle toplantı yapacağını belirten Akçay, "YÖK tarafından biraz daha gayret gösterilmesi gerekiyor. Bu konuda en masum olanlar veliler ve öğrenciler. Üniversiteyi kuruyorsun, öğretim kadrosunu kuruyorsun, sonra vatandaşa 'burayı tercin edebilirsin' diyorsun ama bu üniversiteleri bir şekilde kapatıyorsun. Kapanmasında bir sıkıntı yok çünkü bunların FETÖ'cü organizasyonu olduğu açık, kimse onu tartışmıyor zaten. Burada önemli olan masum insanların mağduriyetlerini gidermek." diye konuştu.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×