Torba tasarıda 25 madde kabul edildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 121. birleşimi saat 14.00'te yoklamasız açıldı. Birleşimi TBMM Başkanvekili Sadık Yakut yönetiyor. İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair...

Torba tasarıda 25 madde kabul edildi
20 Temmuz 2014 Pazar 16:48

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 121. birleşimi saat 14.00'te yoklamasız açıldı. Birleşimi TBMM Başkanvekili Sadık Yakut yönetiyor.

İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Tasarının 2. bölümüne geçildi. Birinci bölümdeki 25 madde kabul edildi. Meclis Genel Kurulu'nda torba tasarıda yeni madde ihdası yapıldı ve sendikalarda iş kolu barajı yüzde 1 oldu. Önergenin gerekçesinde, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu'nda yer alan üç işkolu barajının yüzde 1'e indirilmesinin amaçlandığı ifade edildi.

İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının 26. Maddesi'nde kalındı. Bugün görüşmelere kalındığı yerden devam edilecek. Tasarının görüşmeleri 25 Temmuz'a kadar bitmezse Meclis Genel Kurulu, bayramdan sonra da çalışacak.

Temel kanun olarak 6 bölüm halinde görüşülen tasarı 148 maddeden oluşuyor. Tasarı yaklaşık 70 kanunda değişiklik öngören düzenlemeleri içeriyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×