TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı'ndan Soma açıklaması

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı, bazı basın ve yayın organlarında 'Soma’dan milletvekilleriyle görüşmek üzere Meclis'e gelen maden işçilerinin üzerinde işçi tulumu ve madenci çizmesi olduğu için saatlerce bekletildikleri' yönündeki...

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı'ndan Soma açıklaması
17 Temmuz 2014 Perşembe 19:33

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı, bazı basın ve yayın organlarında 'Soma’dan milletvekilleriyle görüşmek üzere Meclis'e gelen maden işçilerinin üzerinde işçi tulumu ve madenci çizmesi olduğu için saatlerce bekletildikleri' yönündeki haberler üzerine bir açıklama yaptı.

TBMM yerleşkesine girişlerin 24 Nisan 2014 tarihli TBMM Güvenlik Koordinasyon Kurulu kararı gereğince randevulu olarak gerçekleştirildiğinin hatırlatıldığı açıklamada, "Yukarıda bahsedilen sayın milletvekilleriyle görüşmek üzere gelen maden işçilerinin bir kısmının üzerinde işyeri kıyafeti bulunduğundan, TBMM Güvenlik Yönetmeliğinin 13. maddesinin TBMM’ye folklorik, yöresel, forma ve mesleki kıyafetli olarak gelen ziyaretçiler ve heyetler, milletvekilinin yazılı talebi üzerine yetkili idare amirinin onayıyla yerleşkeye alınırlar hükmü uygulanmıştır. Kaldı ki önceden alınmış randevu taleplerinde ve idare amirliğine yapılan yazılı müracaatlarda yerleşkeye girişlerde herhangi bir bekleme yaşanmamaktadır." denildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×