SP kongresinde Kamalak ve Erbakan taraftarları arasında sözlü gerginlik

Saadet Partisi (SP) 5. Olagan Büyük Kongresi, Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştiriliyor. SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile rahmetli Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın genel başkanlık için aday olduğu...

SP kongresinde Kamalak ve Erbakan taraftarları arasında sözlü gerginlik
04 Mayıs 2014 Pazar 12:33

Saadet Partisi (SP) 5. Olagan Büyük Kongresi, Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştiriliyor. SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile rahmetli Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın genel başkanlık için aday olduğu kongrede, Kamalak taraftarları ile Erbakan taraftarları arasında zaman zaman sözlü atışmalar oluyor.

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, kongrenin yapıldığı salona büyük bir coşku eşliğinde geldi. Milli Görüşün temsilcisi olarak anons edilen Kamalak, partilileri tek tek selamladı.

Divan oluşumu için teklif yapan Yasin Hatipoğlu başta olmak üzere Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin adları sayılınca salonda Fatih Erbakan taraftarları yuhladı. 643 delegenin Divan oluşumu için teklif ettiği liste okundu. Oy çokluğuyla Divan kabul edildi.

Yaşanan gerginlik üzerine Kamalak taraftarları, "Hepimiz kardeşiz", "Başbakan Kamalak" sloganları attı. Bunu üzerine Erbakan taraftarları ise "Fatih Erbakan" sloganları ile karşılık verdi.

Divan Başkanı Birol Aydın, Milli Görüş'ün beşince partisi olarak beşince kongreyi yaptıklarını ifade etti. "Partilerimiz kapatılmasaydı 20. olağan kongre yapılacaktı." diyen Aydın, hukuk dışı yollarla partilerinin kapatıldığını belirterek hedefin ise Milli Görüş'ün kapatılıp yok edilmek istendiğini vurguladı. Aydın, atılan sloganlara karşılık verilmemesini istedi.

Kongre, iki adaylı yarışa sahne olacak. Parti yetkili organları için de iki ayrı liste oylanacak. Genel Başkan Mustafa Kamalak ve Fatih Erbakan, genel başkanlık için bin 32 delegeden oy isteyecek. CİHAN

SP kongresinde Kamalak ve Erbakan taraftarları arasında sözlü gerginlik


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×