"Sosyal medyanın yaygınlaşması zorbalığı benimseyenlerin keyfini kaçırıyor"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medyanın gittikçe yaygınlaşmasının zoru ve zorbalığı benimseyenlerin keyfini kaçırdığını söyledi. Twitter hesabında takipçi sayısının 1 milyonu açtığını belirten...

30 Mayıs 2014 Cuma 22:23

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medyanın gittikçe yaygınlaşmasının zoru ve zorbalığı benimseyenlerin keyfini kaçırdığını söyledi. Twitter hesabında takipçi sayısının 1 milyonu açtığını belirten Bahçeli, 1 milyoncu takipçisi olan Evrensel Özne ile tanışmak istediğini dile getirdi.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, teknolojik gelişmelerin, iletişim ve ulaşım vasıtalarındaki yeniliklerin insan tasavvurunu ve insan tahayyülünü yakından etkilediğini vurguladı. Dünyanın fiilen ve durmak bilmeyen ölçüde küçüldüğünü ve mesafelerin daraldığını belirten Bahçeli, “İnsanlık yaşadığı zamanın ötesine geçme iştah ve isteğiyle dolup taşıyor. Özellikle sosyal medyanın gittikçe yaygınlaşması, herkesin birbirinden haberdar olması kamuoyunun sınırlarını alabildiğine esnetiyor. Bu gerçek otoriter zihniyetlerin hoşuna gitmiyor, zoru ve zorbalığı benimseyenlerin keyfini kaçırıyor. Gerek Twitter, gerek Facebook ve gerekse de diğer sosyal zeminler ölçülü ve dengeli olduğu müddetçe demokratik katılıma imkan tanıyor. Böylelikle insan haysiyetinin ihlal edilemez özü olan bireysel hak ve özgürlüklere yeni bir soluk geliyor, yeni bir mecra ekleniyor.” ifadelerini kullandı.

“1 MİLYONUNCU TAKİPÇİMLE EN KISA ZAMANDA TANIŞMAK İSTEDİĞİMİ BELİRTMEK İSTİYORUM”

Kasım 2010’dan beri Twitter’i kullandığını hatırlatan Bahçeli, “Buradan görüşlerimi sizlerle paylaşıyorum. Bu süre zarfında çok sayıda değerli mesaj aldım. Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ayrıca siz değerli takipçilerimin sayısı da hızla arttı ve sonuçta bir milyon rakamını aştı. Yaptığımız araştırma ve çalışmalar neticesinde bir milyonuncu takipçimin Evrensel Özne olduğunu tespit etmiş bulunuyorum. Buradan kendisine teşekkür ediyor, başarılar diliyor ve en kısa zamanda tanışmak istediğimi belirtmek istiyorum.” dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×