Selahattin Demirtaş: Bizim kitabımızda, tek dil, tek millet yok

Cumhurbaşkanı adayı HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendi kitaplarında tek dil, tek millet olmadığının altını çizerek, "Birileri çıkıp meydandan tek dil, tek millet diyor ya, bizim kitabımızda, bizim yaşam çağrımızda tek dil,...

Selahattin Demirtaş: Bizim kitabımızda, tek dil, tek millet yok
16 Temmuz 2014 Çarşamba 21:28

Cumhurbaşkanı adayı HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendi kitaplarında tek dil, tek millet olmadığının altını çizerek, "Birileri çıkıp meydandan tek dil, tek millet diyor ya, bizim kitabımızda, bizim yaşam çağrımızda tek dil, tek millet yok." dedi.

Cumhurbaşkanı adayı HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bursa'da katıldığı seçim merkezi açılışında seçmenlere seslendi. Merkez Nilüfer İlçesi Emek mahallesinde düzenlenen nokta mitinginde konuşan Demirtaş, TRT'nin kendilerine yeterince yer vermemesinden yakındı.

Selahattin Demirtaş'tan önce kürsüye çıkan Sırrı Süreyya Önder, "Size halkların, bütün mazlumların, ötekileştirilenlerin, yok sayılanların cumhurbaşkanını getirdik, değil adayını, cumhurbaşkanın getirdik." diye takdim etti.

Kendi kitaplarında tek dil, tek millet olmadığının altını çizen HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Birileri çıkıp meydandan tek dil, tek millet diyor ya, bizim kitabımızda, bizim yaşam çağrımızda tek dil, tek millet yok. Sadece bizim kitabımızda mı? Allahın kitabında da tek dil, tek millet yok. Sadece AKP'ye oy verenleri Allah yaratmış diye kabul edip, geri kalanları reddeden bir anlayış, yani bu tekçi anlayış artık Türkiye'de kabul görmüyor." dedi.

'BİZİM ÇALIP ÇIRPTIĞIMIZ PARALAR YOK'

Alanı dolduranlardan seçimde oylarına sahip çıkmalarını isteyen Demirtaş, imkanı olmadığı için seçim bölgesine oy vermeye gidemeyeceklere her türlü desteği vereceklerini belirterek, "Bir insan memleketime gidemiyorum diyorsa biz ona destek olacağız. Çok şükür bunu yapacak gücümüz de var. Bizim öyle arkamızda devletin hazinesi yok, çalıp çırptığımız paralarda yok çok şükür. Halkın desteği var, halkın gücü var arkamızda." şeklinde konuştu.

Bu güne kadar insan yerine konulmamış olanların artık başardığını anımsatan Demirtaş, "Yani bu güne kadar insan yerine konulmamış olanlar, yani bu devlet karşısında sadece boynunu büküp korkmak dışında başka bir şey beklememiş olanlar artık isyanınız büyüdü, artık itirazınız büyüdü, artık bu devlet sizin karşınızda küçüldü, halk büyüdü, devlet küçüldü." dedi.

TRT'nin adaylar arasında orantısız yayın yaptığından yakınan HDP Genel Başkanı Demirtaş, "Günlerdir TRT'ye çağrı yapıyorum. Günlerdir devletin, yani halkın parası ile kurulmuş devletin kanalına çağrı yapıyorum. Seçim kampanyası başladığından beri bu adaletsizliği durdurun diyorum. Şimdi elimizde son bir haftanın raporları var. Yine beni yayınladıkları kadar sayın İhsanoğlu'na da aynı süreyi vermişler. Ama neredeyse ikimizin on katı kadar öbür adayı yayınlamışlar." şeklinde konuştu.

TRT genel müdürlüğüne seslenen Selahattin Demirtaş, TRT kamerasına bakarak yeniden anlattığını belirterek, sözlerini şöyle noktaladı: "Hem RTÜK başkan yardımcısı, hem de TRT genel müdürlüğüne sesleniyorum. 'Tayyip Erdoğan'ı dünyaca ünlü bir lider olduğu için daha fazla yayınlamak zorundayız' demişsiniz. Yine tekrarlıyorum, kendisinin dünyada ne ile ünlendiğini biliyor musunuz? Dünya çapında ne ile ün kazandığını biliyor musunuz ki en fazla onu yayınlıyorsunuz. O halde aklınızı başınıza alın, TRT size ailenizden bırakılmış özel televizyon kanalı değildir." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×