PTT'nin dağıttığı iddia edilen AKP broşürleri TBMM gündeminde

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde AKP’nin propaganda broşürlerinin PTT aracılığıyla vatandaşlara 20 kuruşa ulaştırılmasına tepki gösterdi.

PTT'nin dağıttığı iddia edilen AKP broşürleri TBMM gündeminde
21 Mart 2014 Cuma 16:03

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde AKP’nin propaganda broşürlerinin PTT aracılığıyla vatandaşlara 20 kuruşa ulaştırılmasına tepki gösterdi.

    AKP’nin seçim propagandası için Hazine’nin PTT aracılığıyla zarara uğratıldığını belirten Havutça, yazılı açıklamasında, “Oysa ki tweet bedava. Propagandanı tweet atarak yapsana! AKP’nin eli vatandaşın cebindedir. PTT’nin kasasındadır. Devletin Hazinesindedir” dedi.
    
    Twitter’ın kapatılmasına tepki gösteren Havutça, AKP hükümetinin yolun sonuna geldiğini belirterek, “Recep Tayyip Erdoğan ne yaparsan yap! İster Twetter’ı kaldır, ister Facebook'u yasakla, ister Youtube sansürle! Yolun sonu görünüyor, yolun sonu Yüce Divan. Bre hırsızlar, bre zorbalar.” diye konuştu. Havutça, tepkisini tweet atarak ve Facebook’ta kişisel paylaşımda bulunarak gösterdi.

    AKP’nin propaganda broşürlerinin PTT aracılığıyla vatandaşlara 20 kuruşa ulaştırılmasını TBMM gündemine taşıyan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

    "90 KURUŞLUK FARK HAZİNE'DEN Mİ KARŞILANDI?"

    Havutça’nın Lütfi Elvan’a yönelttiği sorular şöyle: AKP’nin seçim propaganda broşürlerinin yer aldığı her bir kapalı zarflı gönderilerden PTT ne kadar almıştır? Kaç AKP propaganda broşürü PTT aracılığıyla gönderilmiştir?
PTT tarifesine göre kapalı zarf ile vatandaş mektubunu 1 lira 10 kuruşa gönderirken, AKP propaganda broşürünü PTT Balıkesir Şube Müdürlüğü’nden 20 kuruşa nasıl gönderebilmiştir? Aradaki 90 kuruşluk fark kim ya da kimler tarafından karşılanmıştır? Her bir kapalı zarf için 90 kuruşluk fark PTT’nin dolayısıyla Hazine’den mi karşılanmıştır?
AKP’nin her bir propaganda zarfı için 90 kuruşu Hazine tarafından karşılanmış ise bu talimat kim ya da kimler tarafından hangi mevzuata göre verilmiştir?
Balıkesir’in Bandırma ilçesinde, kapalı zarfla 1 lira 10 kuruş yerine 20 kuruş karşılığı PTT tarafından dağıtılan AKP’nin propaganda broşürleri başka il ve ilçelerimizde de dağıtılmakta mıdır?
Devlet hazinesinin İktidar partisinin propagandası için kullanılmasına karşı PTT’deki pay sahipliğine dayanan oy, yönetim, temsil, denetim gibi hak ve yetkilerinizi Bakanlık olarak nasıl kullanacaksınız? CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×