PKK ilçeden atılınca 13 bin kişi AK Parti'ye geçti

Yüksekova'da PKK'nın ilçeden temizlenmesinden sonra 13 bin kişi AK Parti'ye giderek üye oldu

PKK ilçeden atılınca 13 bin kişi AK Parti'ye geçti
03 Temmuz 2016 Pazar 05:17

Yüksekova'da iftarda konuşan AK Parti İlçe Başkanı Müslüm Ortay, operasyonlar sonrası 13 bin kişinin AK Parti'ye üye olduğunu açıkladı.

Bir düğün salonunda düzenlenen iftar yemeğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İftar yemeğinde konuşan AK Parti Yüksekova İlçe Başkanı Müslüm Ortay, 13 yıl içersinde vatandaşla bir araya gelmek için yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyledi.Başkan Ortay, "Bu davaya gönül vermiş arkadaşlarla birlikte operasyonlar sonrası Yüksekova’ya dönüş yapıldığı günden itibaren sahaya indik. Bundan sonra vatandaşlarımızın olduğu her yerde, her eve ulaşmaya çalıştık. Sterajik bir bölgede yaşıyoruz. Ticaret anlamında baktığımız zaman İran ile, Irak ile biz aynı bölgede yaşıyoruz. Yüksekova’yı çok seviyoruz. Burada yaşayan bütün vatandaşlarımızı seviyoruz. Din, dil ve ırk ayrımı yapmadan hiç kimseyi ötekileştirmeden herkesi birlikte tutmaya çalışıyoruz. Yüksekova'ya dönüşler sonrası 13 bin yeni üye yaptık" dedi.

PKK'nın tehdit ve şantajlarıyla gidilen 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri'nde ilçede HDP %93 oy alırken, AK Parti'nin oyu %4.2 oranında kalmıştı. 


Etiketler; #yüksekova

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Tc li vatansever - 2 yıl önce
Hakaret içeren ve büyük harflerle yazılmış yorum onaylanmadı.