PKK'dan CHP'ye ittifak teklifi

PKK'lı Bese Hozat, erken seçimin yaklaştığını iddia ederek CHP ve ÖDP'ye HDP ile ittifak etmeleri önerisinde bulundu

PKK'dan CHP'ye ittifak teklifi
11 Mayıs 2016 Çarşamba 00:03

PKK'nın Kandil'deki yapılanması içinde lider kadrosunda bulunan Bese Hozat, HDP adına CHP ve ÖDP'ye olası erken seçimde ittifak önerisinde bulundu.

Fırat Haber Ajansı'nın haberine göre Mednuçe TV'ye konuşan PKK yöneticilerinden Bese Hozat, erken seçim olasılığının arttığını vurgulayarak, HDP adına CHP ve ÖDP'ye ittifak teklifinde bulundu. Bu ittifak için CHP'nin içindeki ulusalcıları tasfiye etmesi gerektiğini söyleyen Hozat, "olası bir erken seçimde kesinlikle tüm demokrasi güçlerinin bir blok olarak hareket etmesi lazım" dedi.

Bese Hozat, "ortak bir ittifakla bu seçime girilmelidir. CHP, ÖDP, HDP vb. tüm demokrasi güçleri... AKP, MHP ittifakı ve faşist bloğuna karşı bir demokrasi bloğunu Türkiye'de hızla örgütleyip ciddi bir hazırlık sürecine girmelidirler" dedi.

Hozat CHP içinse "CHP içindeki ulusalcı damar, inkarcı, imhacı politikalardan çok fazla vazgeçmedi" diyerek, CHP'nin "Kürt sorununun demokratik çözümü konusunda her zaman engelleyici bir rol" oynadığını ve "Kürdistan'da kendisini bitirdiğini" söyledi.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
barisbaris - 2 yıl önce
Savasolmasinbariscokguzel
Avatar
YUSUF uckuny - 2 yıl önce
Gecikmeden uygulanmLidir
Avatar
Doğru İNSAN - 2 yıl önce
Terör finosunun bir olan Bese hozat adındaki bir kandil orospusu tüm demokrasi hayranı siyasi partiler yani CHP, ÖDP VE HDP nin ittifak yapması çağrında bulunmuş. Hdp liler kandil orospusunu doyuramıyor herhalde