MHP'li Büyükataman: Dokunulmazlığın kaldırılacağı şantajıyla hiç yılmayacağız

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Dün tabutluklarda yılmayan milliyetçilik, bugün fezleke göndermek suretiyle, dokunulmazlığın kaldırılacağı şantajıyla hiç yılmayacaktır.

MHP'li Büyükataman: Dokunulmazlığın kaldırılacağı şantajıyla hiç yılmayacağız
12 Şubat 2014 Çarşamba 18:38

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Dün tabutluklarda yılmayan milliyetçilik, bugün fezleke göndermek suretiyle, dokunulmazlığın kaldırılacağı şantajıyla hiç yılmayacaktır.” dedi.

İsmet Büyükataman, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin fezlekesinin TBMM’ye gönderilmesine ilişkin yaptığı yazılı değerlendirmede, şunları ifade etti: "Sayın Genel Başkanımızın Bursa'da yaptığı bir konuşmayla ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı fezleke hazırlamış. Hazırlanan fezleke, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına gönderilmiş. Adı yolsuzluğa karışan dört bakanın fezlekesini meclise göndermek yerine tertemiz geçmişi, şerefli mazisiyle Türk siyaset tarihine adını yaşarken altın harflerle yazdıran Sayın Genel Başkanımızla ilgili bir fezlekenin gönderilmiş olması ironik bir durumdur. Suçlandığı konu ise daha komiktir; 'Suç işlemeye tahrik.' Her fırsatta demokratik vasıtaları ve sandığı işaret eden Sayın Genel Başkanımızı bu ithamla suçlayanlar ihtimaldir ki Türk milletinin ferasetiyle alay etmektedirler. Dün tabutluklarda yılmayan milliyetçilik, bugün fezleke göndermek suretiyle, dokunulmazlığın kaldırılacağı şantajıyla hiç yılmayacaktır." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×