MHP'li Adan: Bu veballe Çankaya’ya çıkılmaz

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, “Bu veballe Çankaya’ya çıkılmaz. Bu vebala ortak olanlar, bu ihanet sürecinde yer alanlar; tarih ve millet huzurunda sonsuza kadar mahkum olacaklardır.” dedi.Celal Adan, TBMM’de...

MHP'li Adan: Bu veballe Çankaya’ya çıkılmaz
08 Temmuz 2014 Salı 13:48

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, “Bu veballe Çankaya’ya çıkılmaz. Bu vebala ortak olanlar, bu ihanet sürecinde yer alanlar; tarih ve millet huzurunda sonsuza kadar mahkum olacaklardır.” dedi.

Celal Adan, TBMM’de görüşmeleri devam eden ‘Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı’nın, hükümetin, terör ve terörist karşısındaki acziyetini ve teslimiyetini kayıt altına aldığını belirten yazılı açıklamasında, bu tasarıyla ihanet ve teslimiyetin kâğıda döküldüğünü kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde, TBMM’yi sırf bu tasarı için, bu tasarıyı çıkarmak için tatil etmeden çalıştıran AK Parti çoğunluğunun neyin peşinde olduğunun ortada olduğunu dile getiren MHP’li Adan, şöyle devam etti:

“AKP iktidarı, Cumhurbaşkanı seçiminde bölücülere göz kırpmaktadır. Sırf onların oyunu alabilmek adına, Türkiye’nin kuruluş felsefesini tartışmaya açmaktadır. Mübarek Ramazan ayında sahura kadar PKK için çalışmanın anlamı nedir? Bu nasıl bir şer ittifakıdır? Bu acelenin nedeni nedir? PKK için sahura kadar çalışan AKP, mesela Soma için, Telafer’de katledilen Türkmenler için, gönderden indirilen bayrağımız için, kaçırılan ve halen teröristlerin elinde olan diplomatlarımız için neden üç maymunu oynamaktadır? Bölücülerle kurulan bu stratejik ortaklıktan ne Murad edilmektedir?”

"BU TASARIYLA TÜRKİYE'NİN BÖLÜNMESİNİN ZEMİNİ DÖŞENMİŞTİR"

Adan, eleştirisinde “Bu tasarıyla, Türkiye’nin bölünmesinin zemini döşenmiştir. Türkiye’nin Güneydoğusunu PKK’ya terk eden hükümet, bu tasarıyla PKK’nın siyasallaşmasının da önünü açmıştır. Teröristlerin eylemleriyle bölünemeyen Türkiye, iktidarın eliyle ve uygulamalarıyla ne yazık ki bu sürecin içine girmiştir. Bu tasarıdan en büyük memnuniyeti duyanlar PKK’lılardır. Tasarı üzerinde hükümet ile teröristbaşının pazarlık yaptığı gün gibi ortadadır. Tasarının demokrasi ve çözümle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Demokrasi kılıfı giydirilen bu tasarı, ihanet belgesinden başka bir şey değildir. Bu tasarı ile içerdeki ve dışarıdaki bölücülere yardım ve yataklık edilmektedir. İşlenen bu suçta bölücülerle hükümetin parmak izi yan yana durmaktadır.” ifadelerine yer verdi.

"MİLLETİMİZ 10 AĞUSTOS'TA GEREKLİ CEVABI VERECEKTİR"

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hemen öncesinde böyle bir tasarının çıkarılmak istenmesinin de ayrıca manidar ve düşündürücü olduğunu belirten Adan, “Bu veballe Çankaya’ya çıkılmaz. Bu vebala ortak olanlar, bu ihanet sürecinde yer alanlar; tarih ve millet huzurunda sonsuza kadar mahkum olacaklardır.

Milliyetçi Hareket Partisi oynanan bu oyunun ve ihanetin farkındadır. Demokrasi adı altında, Türkiye’yi ‘her türlü kurguya, oyuna ve provokasyona açık bir ülke’ haline getirenlere milletimiz 10 Ağustos’ta gerekli cevabı verecektir. “ diye değerlendirmesini tamamladı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×