MHP'den Başbakan'a tepki: Türkçe Olimpiyatları'ndan niye rahatsızlık duyuyorsun?

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum mitinginde Türkçe Olimpiyatları ile ilgili söylediği sözlerine tepki gösterdi.

MHP'den Başbakan'a tepki: Türkçe Olimpiyatları'ndan niye rahatsızlık duyuyorsun?
22 Mart 2014 Cumartesi 18:23

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum mitinginde Türkçe Olimpiyatları ile ilgili söylediği sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan’a ‘sen kimsin’ diye seslenen Aydın, “Türkçe Olimpiyatlarından niye rahatsızlık duyuyorsun?. Adı Türkçe Olimpiyatları, adam orada Türk dilini, İstiklal Marşı’nı yabancı ülkelerde çaldırıyor. Bütün dünyaya ezberlettiriyor, sen bundan ne gocunuyorsun.” diye sordu.

    Mahalli seçim çalışmalarını sürdüren MHP Trabzon İl Teşkilatı, Atatürk Alanı’nda binlerce kişinin katılımıyla ‘Büyükşehir Mitingi’ düzenledi. İlçe belediye başkanlarının teker teker tanıtıldığı mitingde Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Örs ile Ortahisar İlçe Başkan adayı Osman Abanoz partililere seslendi.

    Daha sonra söz alan MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, hükümetin yolsuzluk ve rüşvet havuzunda boğulduğunu ifade etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kimsenin yolsuzlukları konuşmasını istemediğini vurgulayan Aydın, “Bir düşman yarattı, sürekli ona vurarak yolsuzluk meselelerin konuşulmasını istemiyor. Dün de Erzurum’da, ‘Bir daha Türkiye’de Türkçe Olimpiyatları yapılmayacak, hadi yapın da göreyim’ diyor. Lan sen kimsin ya, sen kimsin, sen kimsin.” diyerek Başbakan'a tepki gösterdi.

    Erdoğan’a, ‘Türkçe Olimpiyatları'ndan niye rahatsızlık duyuyorsun?’ diye soran Aydın, sözlerine şöyle devam etti: “Adı Türkçe Olimpiyatları, adam orada Türk dilini, İstiklal Marşı’nı yabancı ülkelerde çaldırıyor. Bütün dünyaya ezberlettiriyorsa, sen bundan ne gocunuyorsun. Sen bütün bu olanların, bütün bu pisliğin üstünü bunlarla örtemezsin. Çünkü bu pislik dünyaya kaplıyor. Öyle ‘paralel yapı’ deyip kendine hayali bir düşman yaratarak bu pisliğini üstünü kapatamazsın.” dedi.

    “17 ARALIK’TA SÜMEYYE ERDOĞAN İLE YOLCULUK YAPTIM”

    Başbakan Erdoğan, yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının yapıldığı 17 Aralık’ta oğlu Bilal Erdoğan ile yaptığı iddia edilen telefon konuşmalarına da değinen Koray Aydın, o konuşmada Başbakan Erdoğan’ın ‘Sümeyye’yi gönderiyorum’ sözlerinin gerçek olduğuna gözleriyle şahit olduğunu anlattı. Aydın, Başbakanın kızı Sümeyye Erdoğan ile 17 Aralık sabahı saat 09.00’da aynı uçakla İstanbul’a gittiğini dile getirdi.

    Bir milletvekilinin Başbakan'ın 17 Aralık sabahı oğlu ile yaptığı konuşmaların telefon sinyallerini ele geçirdiğini ifade eden Aydın, sözlerine şöyle devam etti: “Hepsi gerçek. Orada telefonda Başbakan oğluna ‘Sümeyye’yi gönderiyorum’ diyordu. Bu AKP medyası da ‘Sümeyye nasıl gider oraya, o gün Konya’daydı Başbakan, kızı Sümeyye de Başbakan'ın yanındaydı’ diye yayın yaptılar. Resim verdiler gazetede çıktı, sonra öğrendik ki o resim bir seni önce Konya’daki törenden alınmış.”

    Aydın, 17 Aralık sabahı Sümeyye Erdoğan ile aynı uçakta yaptığı yolculukla ilgili de şu detayları verdi: “Günlerden 17 Aralık, eski merkez İlçe Başkanı İdris Hayal’in cenaze töreni için Trabzon’a gelecektim. Trabzon’a uçak kalkmadığı için İstanbul’dan aktarmalı olarak geldim. 09.00 uçağı ile İstanbul’a gittim, 10.50 uçağıyla da Trabzon geldim. Cenazeye katıldım akşam da 20.55 uçağıyla da Ankara döndüm. Sabah 09.00 uçağıyla kimle gittim biliyor musunuz; Sümeyye kızımızla gittim. Ya şu Allah’ın lütfuna bak dedim. Sümeyye kızımız, tabi o daha ön protokol benden. Ben bakanlık yaptım ama olsun o da başbakan kızı. Önde oturuyordu, ben de çaprazda ikinci sıradaydım. Beraber gittik Sümeyye kızımızla. Yani Başbakan telefonda diyordu ya, ‘Sümeyye'yi gönderiyorum’ diye. 09.00 uçağıyla, bir saat sonra Sümeyye göreve gidiyordu." CİHAN

MHP'den Başbakan'a tepki: Türkçe Olimpiyatları'ndan niye rahatsızlık duyuyorsun?


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×