MHP'de büyük gün! İşte Bahçeli'nin rakibi

MHP'nin 11. Olağan Büyük Kurultayı başladı. Delegeler salonda yerlerini aldı.

MHP'de büyük gün! İşte Bahçeli'nin rakibi
21 Mart 2015 Cumartesi 10:49

MHP'nin 11. Olağan Büyük Kurultayı'na gelen partililer, Ankara Spor Salonu'ndaki yerini aldı.

Kurultay için hazırlanmakta olan salonda Türk bayrağı ve 3 hilalli parti bayrağının yanı dizi Mustafa Kemal Atatürk ile Alparslan Türkeş'in posterleri yer aldı.

"Bizimle yürü Türkiye" çağrısı ile düzenlenen Kurultay için salona Genel Başkan MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli'nin fotoğrafının da yer aldığı "Yasaklara karşı bizimle yürü Türkiye", "Tavizlere ve tahriklere karşı bizimle yürü Türkiye", "Bin yıllık kardeşliği bozmak isteyenlere karşı bizimle yürü Türkiye", "Haksızlığa ve adaletsizliğe karşı bizimle yürü Türkiye", "Hainlere karşı bizimle yürü Türkiye", "Çözülmeye ve yıkıma karşı bizimle yürü Türkiye" ve "Yolsuzluğa ve yoksulluğa karşı bizimle yürü Türkiye" yazılı pankartlar asıldı.

Kurultay çalışmalarına geçilmeden öncelikle bir konser verici sanatçı Atilla Yılmaz, MHP'nin umumi seçimlerde yürüteceği kampanya için bestelenen ve ilk kere seslendirilen "Bizimle Yürü Türkiye" şarkısının yanı dizi Mehter Marşı'nı da söyledi.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Ankara Spor Salonu tam olarak dolarken aşırı sayıda partili de salonun dışında bekliyor. Salona girişlerdeki yoğunluk itibariyle salondan çoklukla anonslar yapılıyor. Spor salonunun etrafında hummalı güvenlik önlemleri gözlenirken, kimi yöntemler da trafiğe kapatıldı.

NEVRUZ İÇİN TÜRK VURGUSU

MHP'nin kurultay tarihini Nevruz'a denk getirmesinin de bir manası bulunuyor. Bugün yapılacak konuşmalarda Nevruz'un yalnızca Kürtler'in için değil Türkler için de ciddi yer aldığı vurgulanacak.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sanatçıların sahne almasının ve folklor gösterisinin peşinden kurultay çalışmalarına geçileceğini söyledi.

BAHÇELİ'YE KARŞI ADAY İDDİASI!

MHP Lideri MHP umumi başkanı Devlet Bahçeli'nin karşısında MHP 21. Dönem Yozgat Milletvekili Mesut Türker umumi başkan adayı şekilde çıkacağı iddia edildi.

Ancak Türker'in Bahçeli'nin karşısına çıkması için delegelerden dikkat çekici sayıda imza alması gerekiyor. MHP'li kimi adlar ise Türker'in böyle bir şey yapması şeklinde delegelerden yeterli imzayı alamayacağını düşünüyor.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×