MHP'li muhaliflere 'noter' şoku

Ankara 13. Noterliği, MHP'li muhaliflerin 752 delege iddiasını yalanlayarak 657 delegenin şu ana kadar imza verdiğini açıkladı.

MHP'li muhaliflere 'noter' şoku
19 Haziran 2016 Pazar 15:48

Ankara 13. Noterliği, MHP'li muhaliflerin 752 delege iddiasını yalanlayarak 657 delegenin şu ana kadar imza verdiğini açıkladı. MHP tüzüğünün değişmesi için salt çoğunluk olan 821 sayısının yakalanması gerekiyor. Şu ana kadar bu sayının yakalandığına dair herhangi bir emare görülmezken, muhalifler 752 sayısını bulduklarını savunuyor. Öte yandan MHP yönetimi de muhaliflerin aksine bir açıklamada bulundu. Genel merkeze göre muhalifler sadece 495 delegeden imza toplayabildi. 

DİVAN TOPLANDI, ÇAĞRI HEYETİNİN GÖREVİ BİTTİ

Öte yandan, MHP'de Çağrı Heyeti'nin topladığı 6. Olağanüstü Büyük Kongre'de, Musavvat Dervişoğlu, divan başkanlığına seçildi. Genel başkanlığa aday olduğunu açıklayan Meral Akşener tarafından da desteklendiği belirtilen ve yaklaşık 456 delegenin imzasıyla divan başkanlığa aday gösterilen, Musavvat Dervişoğlu'na karşılık, yine genel başkanlığa aday olduğunu açıklayan isimlerden Sinan Oğan ve Alparslan Türkeş'in kızı Çağrı Türkeş tarafından da desteklendiği belirtilen, Hasan Hüseyin Türkoğlu 170 delegeden, başkanlık için imza topladı.

Birden fazla aday bulunduğu için tüzük gereği kapalı oylamaya geçileceği sırada Türkoğlu, Dervişoğlu lehine adaylığını çekti. Böylece, Dervişoğlu, kurultayın divan başkanlığına oy çokluğu ile seçildi.

Divan üyeliklerine ise Halil Aydoğdu, Dursun Ataş, Nesrin Ünal ve Kürşat Ergün getirildi.
Divanın oluşturulmasının ardından, Çağrı Heyeti'nin görevi de sona erdi.


Etiketler; #mhp

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×