Merkez Partisi (MEP) 81. parti olarak kuruldu

Türkiye’nin 81. siyasi partisi, Merkez Parti (MEP) adı ile kuruldu. Partinin Genel Başkanı Abdürrahim Karslı, hep muhabbet iklimi içinde olacaklarını ifade ederek, “İstişare zemini içinde olacağız. Şahsı menfaatimiz yok. Huzurlu faaliyet...

Merkez Partisi (MEP) 81. parti olarak kuruldu
07 Temmuz 2014 Pazartesi 15:28

Türkiye’nin 81. siyasi partisi, Merkez Parti (MEP) adı ile kuruldu. Partinin Genel Başkanı Abdürrahim Karslı, hep muhabbet iklimi içinde olacaklarını ifade ederek, “İstişare zemini içinde olacağız. Şahsı menfaatimiz yok. Huzurlu faaliyet içinde olacağız.” dedi.

Partinin kuruluş toplantısı Balgat’taki genel merkezinde yapıldı. Genel Parti Başkanı Abdürrahim Karslı yaptığı konuşmada, siyasete başladıklarında belli ölçüleri olacaklarını söyledi. Karslı, “Şimdiye kadar siyasette kullanılan değerleri bir tarafa bıraktık. Milliyetçilik ve din temeline dayalı siyasetimiz yok, bizim siyasetimiz umumi değerlere istinat eden bir siyaset.” dedi.

Partinin ismini belirlerken belirli değerleri ön plana çıkardıklarını belirten Karslı, şöyle devam etti: “Merkez Parti dedik. Neyin merkezi? Türkiye’nin merkezi. Neyin merkezi? Gücün merkezinin fiziki bir tarifi vardır, bilirsiniz. Merkez kenarında olan her şeyi, aynı eşit noktada uzaklığı ifade eder. Merkez bir faaliyetin üretildiği yeri ifade eder. Bizim merkezimiz de herkese eşit davranan, hizmetin üretildiği, hakkaniyetin üretildiği, istikbale ait değerlerin üretildiği bir merkez. Bu merkezde de her fikirden inşa var. Şimdiye kadar bildiğiniz ne kadar parti varsa, hepsinden insan var.”

Abdürrahim Karslı konuşmasını, “Biz fikir partisi değiliz, ideoloji partisi değiliz, biz fikirde ittifak etmek mecburiyetinde de değiliz. Siz neyde ittifak ettiğiniz önemli. Bizim dayandığımız kaynak hak, bu hayatımızın felsefesi kuvvete dayanmıyoruz, hakka dayanıyoruz. Kuvvetli olan haklı değildir. Bizde kim haklıysa o kuvvetlidir. Hakka dayanıyoruz. Nereye gitmek istiyoruz. Milletin menfaatlerini yükseltmeye gidiyoruz.” diye tamamladı.

Karslı bir gazetecinin 'cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hangi adaya oy vereceksiniz? sorusuna da “Bu cumhurbaşkanlığı seçimi de bize bir dayatma gelin toptan beyaz oy verelim, herkes evine gitsin hiç kimseye de hakaret etmemiş oluruz.” cevabını verdi.

CİHAN

Merkez Partisi (MEP) 81. parti olarak kuruldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×