Melih Gökçek'e Mazbatası Verildi

Beşinci kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen İbrahim Melih Gökçek, mazbatasını aldı.

Melih Gökçek'e Mazbatası Verildi
05 Nisan 2014 Cumartesi 18:23

Gökçek’e mazbatasını, Ankara Adliye Sarayı’nda düzenlenen törende İl Seçim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya verdi.

Törenden önce AK Parti’nin iki otobüsü Adalet Sarayı önüne park etti. Adliye’nin önü bir miting alanına dönüştü. Melih Gökçek'de, kalabalık bir ekiple Adliye Sarayı içindeki salona geldi.

Salonda sık sık mekanın resmi bir yer olduğu belirtilerek tezahürat yapılmaması konusunda uyarılarda bulunuldu. Ancak Gökçek geldikten sonra sık sık tezahürat yapıldı. Konuşması tezahüratlarla kesilen Gökçek, “Cenab-ı Allah 5. kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı lütfetti. Özellikle oy veren bütün Ankaralılara şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Buraya kadar zahmet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. Gökçek ayrıca mazbatasını alırken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti ve "4 ay sonra Cumhurbaşkanlığı'nı da böyle kutlayacağız inşallah” şeklinde konuştu.

Arından mazbatasını Ramazan Kaya’nın elinden alan Gökçek de mazbata ile birlikte poz verdikten sonra Kaya’ya çiçek takdim etti. Gökçek daha sonra Ankara Adliye Sarayı’nın önünde kendisini bekleyen kalabalığa seçim otobüsünün üzerine çıkarak kısa bir konuşma yaptı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×