Meclis Genel Kurulu'nda Sayıştay için 5 üye seçimi başladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun çarşamba günlü 91. birleşimi saat 14.00'te yoklama yapılmaksızın müşahede ile açıldı. Birleşimi TBMM Başkanvekili Sadık Yakut yönetiyor. Kafkas Savaşı (Rus-Çerkes Savaşı) yıldönümü...

Meclis Genel Kurulu'nda Sayıştay için 5 üye seçimi başladı
21 Mayıs 2014 Çarşamba 15:18

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun çarşamba günlü 91. birleşimi saat 14.00'te yoklama yapılmaksızın müşahede ile açıldı. Birleşimi TBMM Başkanvekili Sadık Yakut yönetiyor. Kafkas Savaşı (Rus-Çerkes Savaşı) yıldönümü sebebiyle bir bildiri okuyan Yakut, Kırım Tatarları'nın vatanlarından sürgün edilişinin 70. yılına da değindi. Sadık Yakut, yurtlarından sürülen Çerkesler ve Kırım Tatarları konusundaki duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Ardından ise Genel Kurul'da, Sayıştay'ta boş bulunan 5 üyelik için seçim yapımına geçildi. Oylama gizli olarak yapılıyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Tarafından Oluşturulan Ön Seçim Geçici Komisyonu, Sayıştay'ın boş bulunan 5 üyeliği için seçim yaparak Sayıştay meslek mensupları kontenjanından seçilen 8, Maliye Bakanlığı kontenjanından seçilen 8 ve diğer adaylar kontenjanından seçilen 4 aday olmak üzere, komisyona bildirilen 20 adayı seçimle 10 adaya indirmişti.

Bu 10 aday arasından TBMM Genel Kurulu’nda seçim yapılıyor. Ön Seçim Geçici Komisyonu'nun seçtiği adaylar şunlar: Meslek mensupları kontenjanından Fikret Çöker, Ali Özek, Ahmet Tezcan ve Osman Kaya. Maliye Bakanlığı kontenjanından Muammer Çolak, Mahmut Kazan, Haydar Kulaksız ve Mehmet Şimşek.

CİHAN

Meclis Genel Kurulu'nda Sayıştay için 5 üye seçimi başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×