Kılıdaroğlu'ndan Erdoğan'a eleştiriler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hükümetler devlet olmak için değil, devleti yönetmek için gelir. AKP devleti yönetmek için geldi, devlet oldu. AKP artık devlet oldu" dedi.

Kılıdaroğlu'ndan Erdoğan'a eleştiriler
28 Mayıs 2015 Perşembe 15:28

 Kemal Kılıçdaroğlu, Papa'yı örnek gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirerek, "Papa açıklama yaptı benim özel uçağım yok diye. Sen Papa'yı örnek göstereceğine Peygamber efendimizi neden örnek göstermiyorsun?" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. HDP'nin, kendilerinden ziyade, AK Parti tabanından oy alacağını iddia eden Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş'ın Erdoğan'a yönelik "Seni başkan yaptırmayacağız" sözlerini de değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "HDP barajı aşsa da aşmasa da birilerinin başkanlık hevesi asla gerçekleşmeyecek" dedi. 

Kılıçdaroğlu, öğrenci ve memurların AK Parti mitinglerine zorla götürüldüğünü öne sürerek, "Gelmeyenleri fişliyorlar. Bu benim gördüğüm en büyük ahlaksızlıktır. Devlet ayrı hükümet ayrıdır" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Hükümetler devlet olmak için değil, devleti yönetmek için gelir. AKP devleti yönetmek için geldi, devlet oldu. AKP artık devlet oldu" dedi. 

Seçim güvenliğine ilişkin Kılıçdaroğlu, "AKP iktidardan gitmemek için her yolu deneyecek. Gerekirse seçim boyasına dönülmeli" dedi. 

İktidar partisinin "israfa meşruiyet kazandırmak" için Diyanet İşleri'ni kullandığını öne süren Kılıçdaroğlu, Papa'yı örnek gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirerek, "Papa açıklama yaptı benim özel uçağım yok diye. Sen Papa'yı örnek göstereceğine Peygamber efendimizi neden örnek göstermiyorsun?" dedi. 

Kılıçdaroğlu, "İsrafı ve yolsuzluğu kendisine şiar edinmiş bir parti ile nasıl koalisyon yapacaksınız? Birisi yarın bana dönüp sen seçim meydanlarına kul hakkı yiyene karşıyız diyordun sen nasıl oldu bunlarla bir araya geldin dediklerinde ne diyeceğim? Yolsuzluk diz boyu, yolsuzlukları önlemek yerine dosyaları kapattılar. Yolsuzluk yapanlarla nasıl bir araya geleceğiz. Vatandaşıma açık ve net çağrıda bulunuyorum ben, bu ülkede yoksulluğun, yolsuzluğun bitmesini istiyor musun? Siyasi iktidar diğer partilere hesap versin istiyor musun? Herkesin karnının doyduğu bir düzeni istiyor musun? O zaman 4 yıl yetki ver nasıl yönetilir hem sen gör hem bütün dünya görsün" diye konuştu. 

DHA
Kılıçdaroğlu, "Ben halktan birisiyim. Aristokrat bir aileden gelmedim ben. 7 çocuklu bir aileden geliyorum. Rahmetli annem okuma yazma bilmezdi. 7 kardeşten üniversiteye giden sadece bendim. Devletin sınavlarına girdim en zor sınavları başardım, önemli mevkilerde görev yaptım. Ama hiçbir zaman asla kimse kalkıp Kemal Kılıçdaroğlu yolsuzluk yaptı diyemedi. Devleti aynı anlayışla yönetmek istiyoruz" dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×