Kılıçdaroğlu'na üçüncü protesto Kahramanmaraş'ta

Ankara'da dün şehit cenazesinde yumurtalı protestoya maruz kaldıkdan sonra Antalya'da da protesto edilen Kılıçdaroğlu, bugün de gönderdiği çelengin şehit cenazesinden kaldırılmasıyla protesto edildi

Kılıçdaroğlu'na üçüncü protesto Kahramanmaraş'ta
21 Mayıs 2016 Cumartesi 15:13

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, terörle mücadelede hükümete destek vermediği ve HDP ile yanyana göründüğü için gösterilen tepkiler her geçen gün artıyor. Terörle mücadele adımlarından biri olarak görülen dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda kamuoyuna ayrı, HDP'lilere karşı ayrı tavırlar içine giren Kılıçdaroğlu dün Ankara Kocatepe Camii'nde şehit cenazesinde yumurtalı protestoya maruz kaldı. CHP lideri aynı günün akşamında Antalya'da havalimanında protesto edildi. Bugün ise gönderdiği çelenk Kahramanmaraş'taki şehit cenazesinden kaldırıldı. 

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde zırhlı aracın geçişi sırasında teröristlerin yola döşediği bombanın patlatılması sonucunda şehit olan Kahramanmaraşlı Mehmet Demir’in (24) naaşı memleketi Kahramanmaraş’ta son yolculuğuna uğurlandı. Törende Vali Mustafa Hakan Güvençer baygınlık geçirirken, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun ismi, şehit yakını olduğunu söyleyen bir kişinin tepkisi üzerine çelenkten kaldırıldı. 

Cenaze töreni öncesi bir şehit yakını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çelenginin kaldırılması yönünde tepki gösterdi. Bu konuşma sırasında Kılıçdaroğlu’nun ismi çelenk üzerinden söküldü.

Dün hava yoluyla Kahramanmaraş’a getirilen Şehit Mehmet Demir’in naaşı, bugünbaba ocağı Ağabeyli Mahallesine getirildi.

Yüzlerce kişi tarafından karşılanan Şehit Mehmet Demir’in Türk bayrağına sarılı tabutu doğup büyüdüğü baba evine getirildi. Cenaze Ağabeyli Mahallesi merkez camine silaharkadaşlarının omuzlarında getirildi.Şehit babası Ramazan Demir, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ile Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Albay Uzay Şahin’inden desteğiyle ancak ayakta durabildi.

KAHRAMANMARAŞ VALİSİ BİR ANDA BAYILDI

Şehit babası Ramazan Demir’e destek olan Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, bir anda fenalaşarak yere düştü. Korumaları ve sağlık görevlileri tarafından hastaneye kaldırılan Vali Güvençer’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in cenazeden ayrılmasının ardından 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal, şehit babası ve kardeşlerini teselli etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×