Kılıçdaroğlu: MİT yasasıyla fişlemeler meşru hale gelecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin yeni MİT yasasıyla istihbarat devletine dönüştürülmek istendiğini belirtti.

Kılıçdaroğlu: MİT yasasıyla fişlemeler meşru hale gelecek
15 Nisan 2014 Salı 16:13

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin yeni MİT yasasıyla istihbarat devletine dönüştürülmek istendiğini belirtti. CHP'li milletvekillerine yapıldığı söylenen fişlemeleri hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Yasa çıkacak, fişlemeler meşru hale gelecek." dedi.

    TBMM’deki grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, Genel Kurul’da görüşmelerine bugün de devam edilmesi beklenen MİT düzenlemesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu söz konusu düzenlemeye ilişkin şunları söyledi: “Türkiye süratle bir istihbarat devletine dönüşüyor. Bir gazetede CHP milletvekilleri ile ilgili MİT’in tuttuğu fişlemeler yayınlandı. Arkadaşlar sordu; ‘Bu milletvekilleri ile ilgili niye fişleme yapıyorsunuz?’ Daha bu yasa çıkmamıştı. Yasa çıkacak fişlemeler meşru hale gelecek. Devlet istihbaratla değil, bilgiyle, hukukun üstünlüğü ile yönetilir. Devleti istihbarat devletine dönüştürürseniz baskıcı bir yönetim hazırlamış olursunuz.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×