Kartal: Miting meydanları ve gazete manşetleri kimseyi aklamaz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Kaptal Kartal, miting meydanları ve gazete manşetlerinin kimseyi aklayamayacağını belirtti.

Kartal: Miting meydanları ve gazete manşetleri kimseyi aklamaz
02 Ocak 2014 Perşembe 12:08

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Kaptal Kartal, miting meydanları ve gazete manşetlerinin kimseyi aklayamayacağını belirtti.

Yargıdan kaçarak medya üzerinden yönlendirme yapmanın kimseye fayda sağlamayacağını ifade eden Kartal, miting meydanları ve gazete manşetlerinin yargılama ve ibra yetkisinin olmadığını hatırlattı. Kartal, "Ortada bir iddia varsa, bunun masaya yatırılıp değerlendirileceği yer mahkemelerdir. Yargıdan kaçmak, medya üzerinden psikolojik yönlendirme yapmak kimseye fayda getirmez. 17 Aralık operasyonundan beri yapılan budur. Bugün şüphe aşamasında olan iddiaların gerçekliğini ortaya çıkarmamak için her çareye başvuruluyor görüntüsü var. Ortada somut karineler olmadıkça kimse kimseyi mahkum edemez. Yargı delile bakar, mücerret beyanlarla, uluslararası komplolarla hareket etmez. Bunu azıcık hukuk bilgisi olan herkes bilir." ifadesini kullandı.

Medyaya akseden görüntülerin savunulur yanının bulunmadığına işaret eden Kartal şöyle devam etti: "Savunan boğazına kadar bu skandalın bir parçası olur. Aklın yerini hiddet ve korku alınca her şey birbirine karışıyor. Dışlayan, suçlayan, herkeste kusur arayan bir siyasi anlayış doğru değildir. Daha düne kadar darbecilere söylemediğini bırakmayan sosyalistlerin, PKK savunucularının barış söylemcilerinin 17 bin faili meçhulden bahsedenlerin darbecilerle de PKK ile de helalleşelim söylemleri oldukça manidardır. 17 Aralıkta ortaya çıkan yolsuzluk iddialarından sonra, ekrana çıkan gazetecilerden bazılarının 12 yıldır yapılan ne kadar olumsuzluk varsa cemaatin üstüne yıkıp darbecilerle PKK ile helalleşsin diyerek günah keçisi olarak cemaatin seçilmesini kabullenmek mümkün değildir."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×