Kamalak: Bu bir hukuk garabetidir, hukuk kaosudur

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, tahliyelerle ilgili olarak, Türkiye’nin son dönemde, tarihte görülmemiş bir hukuk kaosu yaşadığını söyledi.

Kamalak: Bu bir hukuk garabetidir, hukuk kaosudur
11 Mart 2014 Salı 13:23

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, tahliyelerle ilgili olarak, Türkiye’nin son dönemde, tarihte görülmemiş bir hukuk kaosu yaşadığını söyledi. Kamalak, “Dün generalleri, gazetecileri içeri alarak oy topluyorlardı. Şimdi de tam tersine serbest bırakarak oy toplamaya çalışıyorlar. Bu bir hukuk garabetidir, hukuk kaosudur. dedi.

    Mustafa Kamalak, Ergenekon tahliyelerini değerlendirdi. Türkiye’nin son dönemde, tarihte görülmemiş bir hukuk kaosu yaşadığını söyleyen Kamalak, “Hükümet şaşkın ve ne yaptığını bilmez durumda. Verilen kararlar rüzgara göre değil hukuka göre verilmeli.” uyarısında bulundu.

    Kamalak, “Biz Milli Görüş olarak, Ergenekon operasyonu ile ilgili içeri alma furyası başladığında bir uyarıda bulunmuştuk. ‘elbette cuntacılarla, çetelerle hesaplaşılmalı. Ancak suçlularla suçsuzlar aynı kefeye konulmamalı. Suçluların yanında suçsuzlarda yanmamalı’ demiştik. Şimdi yine uyarıyoruz. ‘Elbette yıllardır haksız yere tutuklu bulunanlar tahliye edilmeli. Ancak bu seferde suçsuzların yanında suçluları serbest bırakma hatasına düşülmemeli. Kararlar rüzgara göre değil hukuka göre verilmeli.“ değerlendirmesinde bulundu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×