İşte Davutoğlu'nun ABD ve Portekiz programı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Portekiz ve Amerika'ya ziyaret gerçekleştirecek.

İşte Davutoğlu'nun ABD ve Portekiz programı
26 Şubat 2015 Perşembe 17:29

3-7 Mart tarihleri içerisinde ABD’nin New York kentinde temaslarda bulunacak bulunan Davutoğlu, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na hitap edecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2-3 Mart 2015 tarihlerinde Portekiz, 3-7 Mart 2015 tarihlerinde ABD’nin New York kentine bir ziyaret gerçekleştirecek. Portekiz’e gerçekleştireceği ziyaret kapsamında Başbakan Davutoğlu, Portekiz eski Cumhurbaşkanı ve Medeniyetler İttifakı İlk Yüksek Temsilcisi bulunan Jorge Sampaio ile Lapa Palas’ta görüşecek. Lizbon Merkez Camii’ni ziyaret edecek bulunan Davutoğlu, arkasından İslam toplumu temsilcileriyle görüşecek ve şehit diplomatlar anısına dikilen anıta çelenk bırakacak. Davutoğlu, saat 15.30’da Portekiz Cumhurbaşkanı Cavaco Silva nedeni ile Belem Sarayı’nda kabul edilecek. Saat 17.30’da Portekiz Başbakanı Passos Coelho ile başbaşa bir görüşme gerçekleştirmesinin arkasından saat 18.00’de Birinci Türkiye Hükümetlerarası Zirve Toplantısı’na katılacak bulunan Davutoğlu, saat 19.30’da müşterek matbuat toplantısında konuşacak. Ardından da Portekiz Başbakanı Coelho, Başbakan Davutoğlu onuruna akşam yemeği verecek.

DAHA SONRA ABD

Portekiz temaslarının arkasından New York’a devinim edecek bulunan Davutoğlu, 4 Mart Çarşamba günü saat 12.00’de Goldman Sachs direkt yatırımcılarıyla öğle yemeği, saat 18.30’da City Bank kurumsal yatırımcıları ile akşam yemeği yiyecek. Saat 20.30’da Amerikan Türk dernekleri yöneticileri ile buluşacak bulunan Davutoğlu, 5 Mart Perşembe günü saat 11.00’de BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ile görüşecek. Saat 11.45 bu şeklinde Birleşmiş Milletler’de Türk matbuat mensuplarıyla biraya istikbal bulunan Davutoğlu, gazetecilerin sorularını cevaplayacak. Bank Of Amerika ve Mari Linch portföy yatırımcılarıyla da öğle yemeğinde biraya istikbal bulunan Davutoğlu, saat 17.30’da CFR Yıllık Kurumsal Konferansı’na katılacak.

Başbakan Davutoğlu, 6 Mart Cuma günü saat 09.00’da uluslararası hanım günü tebrik etkinliği kapsamında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na hitap edecek. Etkinlikte BM Genel Kurulu Başkanı Kutesa, Genel Sekreter Ban, BM İcra Direktörü Mlambo-Ngcuka de konuşma yapacak. Devlet ve hükümet başkanlarının katıldığı üst düzeyli toplantıda Başbakan Davutoğlu konuşacak. Davutoğlu, Amerika’daki kimi Müslüman cemiyet temsilcileriyle de görüşme yapacak.

7 Mart’ta New York’tan Ankara’ya devinim edecek bulunan Davutoğlu, 8 Mart’ta Mardin’de Dünya Kadınlar Günü programına katılacak.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×