İsrail'e siyonizmin kurucu Theodor Herz'i anma izni verildi mi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na soru önergesi verdi. Tanrıkulu, şu soruları...

İsrail'e siyonizmin kurucu Theodor Herz'i anma izni verildi mi?
03 Ağustos 2014 Pazar 11:58

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na soru önergesi verdi.

Tanrıkulu, şu soruları yöneltti:

"AKP hükümeti, İsrail ile 15 Temmuz 2004’de Ankara’da bir mutabakat zaptı imzalayarak, Serbest Ticaret Anlaşması kapsamında temel ve işlenmiş tarım ürünleri ticaretindeki tavizlerin karşılıklı genişletilmesini müzakere etme konusunda bir anlaşma imzalamış mıdır?

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, İsrail Ulusal Altyapı Bakanı Binyamin Ben-Elizer ile petrol, doğalgaz, elektrik, su ve fiberoptik geçmesi nin planlandığı bir boru anlaşması imzalamış mıdır?

Recep Tayyip Erdoğan 1 Mayıs 2005 tarihli İsrail ziyareti sırasında 200 milyon dolarlık Heron alım anlaşması imzalamış mıdır?

Aynı ziyarette Recep Tayyip Erdoğan M60 tanklarının modernizasyonu için yeni bir protokol imzalamış ve 17 ayrı askeri projeye dair görüşmeler yapmış mıdır?

Recep Erdoğan, Suriye sınırındaki mayınlı arazilerin 44 yıllığına İsrail’li bir şirkete verilmesine itiraz edenleri Yahudi düşmanlığı ile suçlayan bir açıklama yapmış mıdır?

2004 yılı sonunda AKP, Tarımsal İşbirliği ve Kalkınma Projesi ile önünü açarak Konya’da 40 bin dönüm arazinin İsrail’e satılmasına onay vermiş midir?

AKP tarihte ilk kez Türkiye Cumhuriyeti'nin başkentinde Milli Kütüphane Konferans Salonu'nda 6 Aralık 2004 günü İsrail'e siyonizmin kurucu Theodor Herz'i anma izni vermiş midir?"

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×