İnce: Erdoğan’ı Yüce Divan'a göndereceğiz

CHP Grup Başkan Vekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tasdiknamesini 30 Martta vereceklerini, genel seçimlerde iktidar olup Yüce Divan’a göndereceklerini söyledi.

İnce: Erdoğan’ı Yüce Divan'a göndereceğiz
28 Mart 2014 Cuma 19:08

CHP Grup Başkan Vekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tasdiknamesini 30 Martta vereceklerini, genel seçimlerde iktidar olup Yüce Divan’a göndereceklerini söyledi.

CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, partisinin Bolu Belediye başkan adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu’na destek amacıyla geldiği şehirde yoğun ilgiyle karşılandı. Belediye Meydanı'nda yağan sağanak yağışa rağmen toplanan partililer İnce ile birlikte İzzet Baysal Caddesi boyunca yürüdü. İnce, Hükümet Meydanı'nda toplanan halka seslendi. İnce, yağmurda zaman zaman zor anlar yaşadı.

İnce burada yaptığı konuşmada, “Biz bunun (Erdoğan'ın) tasdiknamesini 30 Martta vereceğiz. Erken genel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarında bunu Yüce Divan'a götüreceğiz. Onun için kar, yağmur, çamur vız gelir, devam edin çalışmaya. Kırk il gezdim sizde bu 48 saatte çalmadık kapı bırakmayacaksınız. Bolu’da seçimi aldık” ifadelerini kullandı.

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna da değinen İnce, “Bir yanda iş adamlarından 700 bin liralık hediye saat alanlar olacak, öbür yanda geçinemeyen emekliler olacak. 30 Martta bir yanda 'Alo Fatih' düzeni olacak, öbür yanda özgür basın olacak. 30 Martta Türkiyeyi böyle ikiye böleceğiz. Bir yanda vatan evlatları, öbür yanda bakan evlatları olacak. Bu uzun adam ben safmışım' diyor. 'Bu cemaat beni kandırdı' diyor. Saf adamdan başbakan olur mu? Şimdi bu saf ayaklarına geçen adam Türkiye’de bir güvenlik toplantısı yapamayan adam. Türkiye'yi savaşa sokacak, savaşa. Füze attıracak Türkiye’ye neden? Seçimi ertelemek için. Derdi bu. Onun memleket, çoluk çocuk, ekonomi umurunda değil. Varsa yoksa kendi geleceğini düşünüyor. Bu diktatörden, bu faşistten hep birlikte kurtulacağız” ifadelerini kullandı.

Gezi olayları sırasında Başbakan’ın sarf ettiği cümleleri hatırlatan Muharrem İnce, “Camiye ayakkabı ile girilmez diye bağıra-çağıracağına camiye cebinde ki haram para ile girilmez diye bağırsaydın ya. Bir reklam vardı. Şimdi hırsız deyince akla o geliyor. Her yer de o akla geliyor. Ne diyor sıfırla diyor. Telefonlar Selamünaleyküm ile başlıyor bitiyor. Kayınpeder, enişte, çok para var bu işte. Başlarken Allah, bitirirken Allah. Arada dolarlar var. Yedi dakikada zor anlattı. Ömrünü yedi adamın, ömrünü. Bakanın çocuğu öyle mi? Anında anlıyor. 100 liralık banknotlardan yapsan 900 kilo oluyor” ifadelerini kaydetti.

Bazı bakan ve bürokratların Başbakan Erdoğan’ı kutsallaştıran cümleler sarf etmesini eleştiren CHP Yalova Milletvekili İnce, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Tayyip Erdoğan’a dokunmak ibadettir dedi. Ben de dedim ki onun dokunulmazlığı var. Gelin onun dokunulmazlığını kaldıralım. Ona bir dokunalım, gel gör bizde ki ibadet aşkını. Sonra biri hızını alamadı. Çıktı dedi ki; 'Tayyip Erdoğan Allah'ın bütün vasıflarını üstünde taşıyor.' Bu kafayı kırmış. En son Egemen Bağış diyor ki; 'Google'den bir ayet bulup paylaşıyorum. Sallıyorum bir ayet Bakara makara salla bir ayet. Bu millet yer' diyor. Allah’ın ayetleri ile dalga geçiyor. Ey Müslümanlar size sesleniyorum. Bunu bir CHP’li yapsaydı yapmaz ama, Tanju yapsaydı, Muharrem İnce yapsaydı bizi taşlarlardı, parti binamızı yakarlardı. Müslümanım diyenler Allah’ın ayetleri ile dalga geçiyor. Müslümanım diyenler yetim hakkı yeyip çalıyor çırpıyor. Ama yatak odalarında para, kasa dolar, Euro var. Hocaları bunlara demiş ki 'haram paraya el sürmeyin, makine ile sayın' demiş.”

İnce yaptığı konuşmanın ardından Bolu'dan ayrıldı. CİHAN

İnce: Erdoğan’ı Yüce Divan'a göndereceğiz


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×