İhsanoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret etti

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Büyük Birlik Partisi (BBP) Lideri merhum Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret etti. Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ile birlikte Taceddin Dergahı'na gelen İhsanoğlu,...

İhsanoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret etti
21 Temmuz 2014 Pazartesi 13:38

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Büyük Birlik Partisi (BBP) Lideri merhum Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret etti. Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ile birlikte Taceddin Dergahı'na gelen İhsanoğlu, merhum liderin mezarı başında dua etti.

İhsanoğlu, Yazıcıoğlu için, “Türk milletinin kalbinde yer etmişti. O gerçek bir kahraman, gerçek bir liderdi.” ifadelerini kullandı. İhsanoğlu, Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu’na da cumhurbaşkanı seçilmesi halinde davanın çözülmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, dün İstanbul programı kapsamında merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal, merhum Başbakanlar Adnan Menderes ve Necemettin Erbakan'ın kabirlerini ziyaret etmişti. Daha sonra Ankara’ya gelen İhsanoğlu, BBP’nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun Taceddin Dergâhı'nda bulunan mezarını ziyaret etti. Dergaha, Muhsin Yazıcıoğlu’nun kardeşi Yusuf Yazıcıoğlu ve BBP’li yöneticilerle birlikte gelen İhsanoğlu, Yazıcıoğlu’nun kabri başında dua etti. İhsanoğlu, mezarı başında Yazıcıoğlu için, ‘Türk milletinin kalbinde yer etmişti. O gerçek bir kahraman, gerçek bir lider.’ ifadelerini kullandı.

İhsanoğlu ve beraberindekiler, daha sonra Taceddin Veli Hazretleri'nin kabri başında dua etti. Dergah içerisinde bulunan ve bir dönem İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un ikamet ettiği ve İstiklal Marşı’nı yazdığı konağın bahçesinde gezen İhsanoğlu, Ersoy’a ait sergiyi inceledi. İhsanoğlu, Mehmet Akif Ersoy’un orijinal olarak yazdığı İstiklal Marşı’nı Osmalıcasından okudu.

İhsanoğlu, mezar ziyaretinden ayrılmadan önce kardeşi Yusuf Yazıcıoğlu ile de bir süre görüştü. Cumhurbaşkanı olması halinde öncelikli üzerine düşeceği konu olduğunu belirten İhsanoğlu, Yazıcıoğlu davasının her zaman takipçisi olacağına değindi.

CİHAN

İhsanoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×