HDP, yarın İmralı’ya gidecek

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri çözüm sürecinin geldiği aşama, Lice’de yaşananlar ve olası değerlendirmeleri görüşmek için yarın İmralı’ya gidecek. HDP’den yapılan açıklamada, “Geçen hafta Sayın Öcalan’la...

HDP, yarın İmralı’ya gidecek
08 Haziran 2014 Pazar 22:48

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri çözüm sürecinin geldiği aşama, Lice’de yaşananlar ve olası değerlendirmeleri görüşmek için yarın İmralı’ya gidecek.

HDP’den yapılan açıklamada, “Geçen hafta Sayın Öcalan’la yaptığımız görüşmeden sonra kamuoyuna dönük açılamamızda kısa bir zaman içinde heyetimizin tekrar Sayın Öcalan’la görüşmek üzere İmralı’ya gideceğini ifade etmiştik. Çözüm sürecinin geldiği aşama, Lice’de yaşananlar ve olası diğer gelişmeler bu ziyaretin ivedilikle yapılmasını gerekli kılmıştır. Sürecin ve gelişmelerin hassasiyeti nedeniyle yürütülen görüşmeler sonucunda Sayın Öcalan’la görüşmek üzere heyetimizin yarın İmralı Adası'na gitmesi kararlaştırılmıştır. Kritik bir eşikte ve tarihi öneme haiz olan bu görüşmenin sonuçlarını tüm halkımızla ve kamuoyuyla paylaşacağımızı bildiririz.” denildi.

İmralı’ya gidecek heyette ise şu isimler yer alıyor:

Sırrı Süreyya Önder - HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı

İdris Baluken - HDP Grup Başkanvekili

Pervin Buldan - HDP Grup Başkanvekili

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×