Erdoğan, Hocaefendi'nin iadesiyle ilgili soruyu cevapladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Türkiye’ye iadesiyle ilgili hukuki süreç başlayacağını söyledi. TBMM'de AK Parti Grup toplantısında konuştuktan sonra çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan,...

Erdoğan, Hocaefendi'nin iadesiyle ilgili soruyu cevapladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Türkiye’ye iadesiyle ilgili hukuki süreç başlayacağını söyledi.

TBMM'de AK Parti Grup toplantısında konuştuktan sonra çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, bir gazetecinin 'ABD'de yaşayan Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesiyle ilgili hukuki sürecin başlayıp başlamayacağı' yönündeki sorusuna "Başlayacak." karşılığını verdi.

Erdoğan, İsrail ve Türkiye arasındaki görüşmelerin devam ettiğini, büyükelçilerin görüşmelerin sona ermesinin ardından atanacağını söyledi. Başbakan Erdoğan, “Görüşmeler devam ediyor. Görüşmeler nihayete ersin ondan sonra.” dedi.

Cemevleri hakkındaki bir soruya da Erdoğan, “Cemevlerine mani bir hal var mı? Herkes cemevini kuruyor mu, kuruyor.” karşılığını verdi. CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×