Erdoğan Gaziantep'te konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep'te toplu açılış ve temel atma töreninde konuşuyor

Erdoğan Gaziantep'te konuşuyor
07 Mart 2015 Cumartesi 14:30

Muhacirlere sahip çıkarak gönüllerde taht kurdunuz. Her gittiğim yerde Gaziantep'i anlatıyorum.

Bazı siyasiler utanmadan, sıkılmadan 300 bin bireyin katili Esed'i ziyaret edebiliyorsa memleketimizde kimlerin olduğunu bilmemiz lazım.

Bir gün şartlar değişecek. Nasıl Ensar vazifesini yerine getirdiyseniz onlar Suriye'den size şunu diyecekler "Onlar bizi yalnız bırakmadılar. Onlar çorbasını bizimle paylaştılar."

Esmaları da selamlıyorum. Esmaların beraberinde yer alanları da selamlıyorum. Çünkü onlar mazlumdurlar.

Şimdi muhalefet partileri çıkmış "Cumhurbaşkanının meydanlarda ne işi mevcut diyorlar" Bunlar Çankaya'da imza atan Cumhurbaşkanı istiyorlar. Sayın Gül'ü tenzih ederim. Biz ne dedik taraf gelip yatan bir Cumhurbaşkanı olmayacağız dedik.

Muhalefet bizi eleştiriyorsa doğru yoldayız. Davet edersin milletin evine gelmezler. Milletin evini de kaçak saray diye tanımlarlar. İnşallah bir iki yıl sonra orası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak.

Ne süre önümüz kesilmek istense yanımızda siz vardınız. Bunca badire, bunca tezgaha karşın bu gezi devam etti. Eğer bugün burada dimdik ayaktaysak milletimizin sayesindedir.

Çevremiz ateş çemberine dönüşmüş durumda. Suriye'de bir merhametsiz bütün bu zalimliğe karşın koltuğunda oturuyor. Irak'ta DAİŞ paniği, mezhepsel ayrımcılık. Ukrayna'da olanlar ortada.

Komşularımız bu durumdayken lüks içerisinde yaşayamayız. Biz bugüne kadar sınırımıza kim geldiyse art çevirmedik. ,ülkemizi bu ateşin içine çekmeye çalışanlara müsade etmeyeceğiz.

Bundan sonra gelenlere de  kapımızı açık tutcağız.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×