Erdoğan, Fidan’la Medine'de görüşmüş

Erdoğan, gazetecilere ifade ettiği kırgınlığını ve tavrını Hakan Fidan'a yüz yüze görüşmesinde de iletti.

Erdoğan, Fidan’la Medine'de görüşmüş
06 Mart 2015 Cuma 08:38

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın MİT Müsteşarlığı’ndan istifa ederek AK Parti’den namzet adayı bulunan Hakan Fidan’la ne zaman, nasıl görüştüğüne ait ayrıntılar netleşiyor.

Fidan’ın istifa kararını, “Olumlu bakmıyorum” sözleriyle eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan dönüşü gazetecilerin sorusu üzerine, “Onu o göreve ben getirdim. Müsaade edilmiyorsa orada kalması ve ayrılmaması gerekirdi. Dolayısıyla nebati ki hâlâ kırgınım” diyerek tıpkı düşünceleri koruduğunu vurgulamıştı.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞTÜLER

Uçakta yapılan bu izahatdan evvela Erdoğan’ın Fidan’la 2 Mart’ta Suudi Arabistan’ın Medine kentinde görüştüğü öğrenildi.,

Edinilen bilgilere kıyasla Erdoğan, gazetecilere anlatım ettiği kırgınlığını ve tavrını Hakan Fidan’a çehre yüze görüşmesinde de iletti. Yumuşama sinyallerinin de alındığı belirtilen görüşmede Fidan’ın, MİT Müsteşarlığı görevinden ayrılma gerekçelerini ve yaşadığı sıkıntıları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarma imkânı bulduğu söylendi. Erdoğan ile Fidan, bundan sonraki sürece ait de konuştu. (Habertürk)

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×