Erdoğan'dan OHAL'in uzatılması sinyali

Cumhurbaşkanı Erdoğan, OHAL'in uzatılabileceğini söyledi

Erdoğan'dan OHAL'in uzatılması sinyali
20 Eylül 2016 Salı 13:12

Sonhaberler / Haber Merkezi 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de yaptığı açıklamada 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan Olağanüstü Hal uygulamasının uzatılabileceği sinyalini verdi.

Reuters Haber Ajansı'na konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, OHAL ile ilgili bir soru üzerine "OHAL süresi Meclis kararıyla uzatılabilir" dedi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Fethullah Gülen'in bir an önce tutuklanmasını ve ardından Türkiye'ye iade edilmesini isteyen Erdoğan, Gülen'in faaliyetlerinin tüm dünyada yasaklanması gerektiğini söyledi. Erdoğan, "ABD, Gülen'in bu ülkede barınmasına izin vermemeli" ifadesini kullandı. 

ESAD KONUSUNDA NET TAVIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esad ile ilgili bir soruya da cevap verdi. Erdoğan, Esed'in Suriye'deki geçiş sürecinin bir parçası olamayacağını söyledi. 

Erdoğan, "Esed iktidardan ayrılmadıkça Suriye'de nihâi bir barış olmayacak. Suriye'nin geleceğini kendi halkı belirleyecek" dedi ve "Neden bu katil, bazı ülkeler tarafından destekleniyor?" diye sordu.

Erdoğan, "Esed, herhangi bir geçiş sürecinin parçası olamaz. Dünya, bu soruna, Esed'in dahil olmayacağı bir çözüm bulmalı" ifadelerini kullandı.

Etiketler; #erdoğan #OHAL

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×