Erdoğan: Asker kaçırma olayı sürece zarar vermek isteyenlerin yaptığı eylemler

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da kaçırılan askerlerle ilgili, bu tür olayların sürece zarar vermek için yapılan eylemler olduğunu söyledi.

Erdoğan: Asker kaçırma olayı sürece zarar vermek isteyenlerin yaptığı eylemler
08 Aralık 2013 Pazar 21:18

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da kaçırılan askerlerle ilgili, bu tür olayların sürece zarar vermek için yapılan eylemler olduğunu söyledi. Erdoğan, “Zaten bunlar sürece zarar vermek isteyenlerin yapmış olduğu eylemler.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan sanatçı Adnan Şenses’i ziyaret etti. Başbakan Erdoğan, yaklaşık 1,5 saat süren ziyaretin ardından çıkışta basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir basın mensubunun, akşam saatlerinde Diyarbakır’da kaçırılan 4 asker ile ilgili sorusuna Erdoğan, “Bu tür eylemler sürece zarar vermek isteyenlerin yaptığı eylemler. Hakkari eylemleri yine aynı şekilde sürece zarar verenlerin yaptığı eylemler, attığı adımlar. Bunlar da onun bir benzeridir. Fakat yine her halükarda biz, tabi bu oyuna gelmeden süreci devam ettireceğiz. Bizim bir an önce, tabi askerlerimizi bırakmaları, başka söylenecek söz yok.” diye konuştu.
Başbakan Erdoğan, burada vatandaşlarla kısa süre sohbet ettikten sonra hastaneden ayrıldı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×