Erdoğan, Ankara'da hastane açtı: Korkuyorum burası da Emine Hanım'ın olacak

Ankara'da bir hastanenin açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hastane açılışlarına katılmaktan korktuğunu söyledi.

Erdoğan, Ankara'da hastane açtı: Korkuyorum burası da Emine Hanım'ın olacak
05 Mart 2014 Çarşamba 16:03

Ankara'da bir hastanenin açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hastane açılışlarına katılmaktan korktuğunu söyledi. Erdoğan, "O da ne biliyor musunuz? Ben hanımla nereye gitsem, hemen 'burası Emine Hanım'ın hastanesi. Bir pastaneler zincirinin açılışına gittik, o pastaneler zinciri Emine Hanım'ın oldu. Şimdi korkuyorum, Memorial'da şimdi bizim hanım buraya ortak olmuş olacak. Bu endişeyi de taşıyorum" dedi.

    Başbakan Erdoğan, Ankara'da Memorial Hastanesi'nin açılışını yaptı. Erdoğan, açılışta kısa bir konuşma yaptı. Türkiye'de insanların 12 yıl önce daha kaliteli teşhis, daha iyi tedavi için daha iyi hizmet alabilmek için yurt dışına gittiklerini belirten Erdoğan, bugün ise dünyanın her yerinden insanların aynı amaçla Türkiye’ye geldiğini belirtti. Erdoğan, “Bu çok anlamlı bir değişim, dönüşümdür. İftihar verici bu tabloda katkısı olan emeği olan herkesi, özellikle kutluyorum. Başta tabii Turgut Bey'e ilk adımı atması hasebiyle, ondan sonra gerek Yaşar Bey'e, değerli kızları, gelinleri Ayşe Hanım'a teşekkür ediyorum. Biz sağlık hizmetlerinin kalitesini sadece belirli bir kesim için değil, ülkemizin belli bir bölgesinde değil, istiyoruz ki Türkiye'nin dört bir yanı bundan aynı şekilde istifade etsin. Memorial Sağlık Grubu Hastanelerinin dağılımı dahi bu yaygınlığı göstermeye yetiyor. İstanbul'daki vatandaşlarımız bu kaliteli hizmetten istifade ediyor, aynı şekilde Diyarbakır, Antalya, Kayseri bundan yararlanıyor, şimdi de Ankara bu hizmetten yararlanmaya başladı, hayırlı olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.

    Başbakan Erdoğan," Allah siyasette böyle muhalefeti kimsenin başına vermesin, çünkü bunlarda yalan, dolan, iftira aman yarabbim çok fazla. Onun için bunu burada özellikle vurgulamak istedim.” dedi.

    "BİZİM KANUNİMİZ, DİZİLERDEKİNDEN DEĞİL"

    Sağlık konusunda hep Kanuni'nin sözünün aklına geldiğini belirten Erdoğan, "Ama bu televizyon dizilerindeki Kanuni değil ha. Bizim Kanunimiz, at sırtından inmeye fırsat bulmadı ömrü boyunca. 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' diyor. Yani bir sağlıklı nefesi Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye'ye feda eden bir ecdadın torunlarıyız biz. Onun için bu hizmetler ayrı bir önem taşıyor" ifadelerini kullandı.

    "TÜRKİYE’DEKİ SİSTEM ABD’DE DE BİLE YOK"

    Sağlık sistemini baştan aşağıya değiştirdiklerini, Türkiye’de vatandaşların her fırsatta memnuniyetini ifade ettiği bir sağlık sistemine sahip olduklarını dile getiren Başbakan Erdoğan, “Elbette bir takım eksiklikler, aksaklıklar olabilir, ama bunları da en kısa sürede düzelterek yolumuza devam edeceğiz. Bakın iddia ile söylüyorum, bizim Türkiye'de uyguladığımız sistem bugün Amerika'da bile yok. Amerika bizim sistemimizi başaramadı. Amerika kendi vatandaşına, şu anda bizim verdiğimiz sağlık hizmetini bu şekilde veremiyor. Sayın Obama bir değişiklik, reform yapmak istedi hala başaramadı. Bu kadar önemli bir olay bu. Ama biz başardık. Biz sağlıkta özel sektör, kamu ayırımı yapmıyoruz, bizim için esas olan insanımızın en iyi sağlık hizmetini alabilmesidir. Bunun için kim nereden hizmetini alırsa alsın, biz belirlediğimiz kriterler çerçevesinde onun bedelini ödüyoruz. Asgari sağlık hizmetleri konusunda hiç bir vatandaşımızın mağduriyetine kesinlikle izin vermiyoruz, vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

    "AĞUSTOS’TA 40 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI MÜJDESİ"

    Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından Memorial Hastanesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Kurdele kesim töreninde öğretmen atamaları ilişkin sorular üzerine, “10 bin atama yaptık. Ağustos’ta 40 bin atama yapacağız. Dolayısıyla bu yıl içerisinde 50 bin atama yapmış olacağız ki bunlar Cumhuriyet tarihinde pek olmuş şeyler değil” dedi. Başbakan Erdoğan, öğretmen ataması müjdesinin ardından bir açıklama daha yaparak, 4 bin 700 sağlık personeli alacaklarını söyledi.
    
    Erdoğan, açılış törenin ardından Ankara Memorial Hastanesi’ni gezdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×