DSP'nin Finansörü AKP mi?

DSP, son günlerde 'finansörleri AKP' iddialarının hedefi oldu.

DSP'nin Finansörü AKP mi?
07 Mart 2014 Cuma 12:25

DSP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Karakülçe, Ecevit kredisini kullandıklarını, masrafları imece usulüyle karşıladıklarını belirterek, "Bizde seçim bütçesi yok. Yürek ve emek bütçesi var. Finansörümüz de AKP değil Ecevit kredisini kullanıyoruz" dedi.

İzmir’de CHP’den aday olamayan belediye başkanlarını ve küskünleri transfer ederek, yerel seçim yarışına iddialı giren DSP, 'bölen' olma eleştirilerinin yanı sıra son zamanlarda 'finansörleri AKP' iddialarıyla da uğraşıyor. DSP İzmir İl Başkanı iken Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Selçuk Karakülçe, seçim masraflarını kendi aralarında imece usulüyle topladıkları paralarla karşıladıklarını, Ecevit kresini kullandıklarını, seçim ofisi için kiralamak istedikleri yer sahiplerinin yıllarca Ecevit’e oy vermiş kişiler olduğunu belirterek şunları söyledi: 

"Bazılarının çoktan kaybettiği birlik, beraberlik ve dayanışma anlayışını biz ruhumuzda kaybetmedik. Elimizin altında ne devlet bütçesi var ne de belediye bütçesi. AKP finansörümüz değil. DSP’liler ne istediklerini ne yapacaklarını iyi bilen her biri bu kültür içinde yetişmiş kişiler. Her şeyi kendi emekleriyle becerecek kadar da onurludur. Bizi AKP finansörlüğü ile ilişkilendirmek, kendi başarısızlıklarına kılıf hazırlamaktan başka bir şey değil. Bizde seçim bütçesi yok yürek ve emek bütçesi var."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×