Doğu Perinçek, Şam'da Esad ile Görüştü

Suriye'de temaslarına devam eden Vatan Partisi lideri Perinçek, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile görüştü. Esad, görüşme sonrası Türk heyetini kapıya kadar uğurladı.

Doğu Perinçek, Şam'da Esad ile Görüştü
03 Mart 2015 Salı 16:21

Suriye'de temaslarına süren Vatan Partisi (VP) Genel Başkanı Doğu Perinçek ve beraberindeki 13 benlik Türkiye Heyeti, bugün Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile görüştü. 1 saat 45 dakika gerçekleşen görüşmenin peşinden Esad, Türkiye Heyeti'ni kapıya kadar uğurladı.

ORTAK ÇALIŞMA KARARI

Tam bir görüş birliğinin sağlandığı belirtilen görüşmede güvenlik, ekonomik, sosyal ve kültürel bölgede birlikte emek kararı alındı.

'BÖLGENİN GELECEĞİNİ BERABER BELİRLEYELİM'

'Türkiye'nin bölünmesi Suriye'nin bölünmesidir. Suriye'nin bölünmesi ise Türkiye'nin bölünmesi' diyen Esad, 'Son senelerde sırf Türkiye'nin kafa hasım bulunduğu izlenimi yaratıldı. Bu algı açısından sizin ziyaretiniz fazla fazla mühim oldu. Bölgenin geleceğini Türkler ve Suriyeliler şekilde birlikte belirlememiz bizi fazla fazla mesut eder' dedi.

'SAYGILARIMI SUNUYORUM'

Doğu Perinçek, Esma Esad'ın bugün uygar kadını temsil ettiğini vurgulayarak Beşar Esad'a ve Esma Esad'a saygılarını sundu.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×