Davutoğlu'nun teklifine HDP'den cevap

Başbakan Davutoğlu'nun 'bütün dokunulmazlıkları kaldıralım' teklifiyle ilgili görüşü sorulan HDP'den 'olumlu' cevap geldi

Davutoğlu'nun teklifine HDP'den cevap
17 Mart 2016 Perşembe 14:41

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ''Anayasa'ya geçici bir madde ekleyerek 506 dokunulmazlık fezlekesinin tamamını kaldıralım" çağrısına HDP'den cevap geldi.

HDP Parti Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, "Biz başından beri zaten dokunulmazlık konusunun partiler için ya da iddia edilen suçlar için ayrı ayrı ele alınmasını doğru bulmuyorduk" dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dokunulmazlıklar konusundaki açıklamasını AA muhabirine değerlendiren Bilgen, bu çağrıyı olumlu karşıladıklarını belirtti. Bilgen, "Biz başından beri zaten dokunulmazlık konusunun partiler için ya da iddia edilen suçlar için ayrı ayrı ele alınmasını doğru bulmuyorduk" diye konuştu.

Bilgen, Türkiye'nin risk içeren gündemlerle karşı karşıya olduğunu savunarak, gündemlerin değiştirilmemesi gerektiğini söyledi. Bilgen, "Cumhurbaşkanını toplumun iradesinin temsil edildiği Meclis'in üzerinde baskı oluşturmaması gerekiyor" ifadesini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×