Davutoğlu'dan Doğan Medyaya Sert Tepki

Başbakan Davutoğlu, "Biz, huzuruna pijamayla çıkacağınız bir başbakan değiliz. Bize talimat veremezsiniz, bize baş yazılarla dizayn veremezsiniz. O eski Türkiye'ydi" dedi

Davutoğlu'dan Doğan Medyaya Sert Tepki
19 Mayıs 2015 Salı 17:18

 Başbakan Davutoğlu, "Biz, huzuruna pijamayla çıkacağınız bir başbakan değiliz. Bize talimat veremezsiniz, bize baş yazılarla dizayn veremezsiniz. O eski Türkiye'ydi" dedi.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisince Zonguldak'ta düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, "Biz, sizin huzuruna pijamayla çıkacağınız bir Başbakan değiliz. Bize talimat veremezsiniz, bize baş yazılarla dizayn veremezsiniz. Biz gücümüzü sizden almadık, biz gücümüzü Allah'tan ve milletten aldık. O eski Türkiye'ydi" dedi.

Basın özgürlüğüne saygısının sonsuz olduğunu ifade eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Doğan Medya var ya, şimdi kalkmış, özgürlüklerden bahsediyor. Hani 28 Şubat'ta gelen talimatlara göre, başörtülülere hakaret eden bu medya var ya, bugün çıkmış bir yazıyla Cumhurbaşkanı'na cevap veriyor. Daha önce de bana hitaben bir yazı yazdılar.

Buradan kendilerine sesleniyorum, basın özgürlüğüne saygımız sonsuzdur ama herkes yerini, yurdunu bilecek. Eğer Türkiye'de tam da seçimlere giderken, kışkırtıcı yayın yaparsanız bunun karşısında bizim sessiz kalmamız mümkün değil. Herkes hak ettiği muameleyi görür."

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×