Davutoğlu: Efsanevi bir liderden görevi devraldım

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda 2016 bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada, canlı bombanın taziye ziyaretine giden HDP'li vekili sert ifadelerle eleştirerek muhalefetin sessizliğine tepki gösterdi. Davutoğlu, konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'Efsanevi bir lider' ifadesini kullandı

Davutoğlu: Efsanevi bir liderden görevi devraldım
26 Şubat 2016 Cuma 23:36

Son Haberler Logo

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda 2016 bütçe görüşmelerinde konuştu. Davutoğlu, canlı bombanın taziye ziyaretine giden HDP'li vekili sert ifadelerle eleştirerek muhalefetin sessizliğine tepki gösterdi.

Başbakan Davutoğlu, terör örgütü PKK'nın bile olayın büyüklüğü karşısında canlı bombayı sahiplenmediğini belirterek, HDP'lilerin farklı bir tavır içinde olduğunu söyledi.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle: Ankara saldırısında Meclis'in çalışmasını sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Meclis'i çalıştırarak burada bir destan yazdınız.
Ne olursa olsun bu Meclis her zaman çalışacak. Kimse bu kapıya kilit vuramayacak hangi terör saldırısı olursa olsun. Bu Meclis bu milletin kaderini belirleyen yegane merci olmaya devam edecektir.

Çok zor ve aynı zaman kıymetli bir coğrafyadayız. Etrafımızda hangi jeopolitik deprem yaşanırsa yaşansın, bu coğrafyada özne olmaya devam edeceğiz.

KILIÇDAROĞLU'NA ELEŞTİRİ

Sayın Kılıçdaroğlu kendisine yakıştıramadığım şekilde hitap ederken 'bunlar' diye hitap etti. Bunlar dediği Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti. Benim liderliğe gelişimde kaset oyunu olmadı. Türkiye'yi kimin yöneteceğine millet karar verir, millet kararını 1 Kasım'da verdi. Gücümüzü milleten alıyoruz, hesabımızı da sadece milletimize veririz.

'EFSANEVİ BİR LİDERDEN BAŞKANLIĞI DEVRALDIM'

Genelbaşkanlarınız 'AK Parti'nin lideri kim?' diye sordu haddi olmamasına rağmen. Ben burada olmama rağmen. Evet meydan burada söylüyorum, AK Parti siyasetinin 13 yıllık başarı hikayesinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ve ben 13 yıllık genel başkanlık görevinden sonra, kurucu liderlikten sonra, parti liderliğini kendisinden, 'vefa kongresi' adını verdiğim ilk olağanüstü kongremizde onurla, delegelerimizin tamamının oyunu alarak, partinin yeni lideri olarak seçildim. Benim liderliğe gelişimde kaset oyunları olmadı, olmayacak.

'2014'TE MEYDANA ÇIKMAYA KORKTUNUZ'

Cumhurbaşkanımız yüzde 52 oyla seçildi, bunu kimse örtbas edemez. Çatı aday oluşturdunuz 2014'te. Kendiniz meydana çıkmaya korktunuz. Bir işe de yaramadı. Bırakın şimdi gelecek seçimlere hazırlanın çalışın ve kazanın seçimleri siz oturun o koltukta.

'VAATLERİMİZİN YÜZDE 82'SİNİ YERİNE GETİRDİK'

Vaadlerimizin yüzde 82'sini yerine getirdik, asgari ücreti bin 300 liraya çıkardık. Emekliye zam yaptık. 14 yıl içerisinde verdiğimiz tüm sözleri yerine getirdik. Bütçede en büyük payı eğitime ayırıyoruz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×