Davutoğlu: Buradan epey başbakan çıkar

Başbakan Ahmet Davutoğlu cuma namazı çıkışında vatandaşların ilgisiyle karşılaştı.

Davutoğlu: Buradan epey başbakan çıkar
13 Mart 2015 Cuma 16:39

Başbakan Ahmet Davutoğlu, cuma namazını Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde kılmasının arkasından vatandaşlarla sohbet ederek, vatandaşların sıkıntı ve taleplerini dinledi.

VATANDAŞTAN BÜYÜK SEVGİ SELİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde cuma namazını kılmasının arkasından esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Alkışlarla karşılanan Başbakan Davutoğlu, "Cumanız kutsal olsun" diyerek vatandaşları selamladı. Vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Davutoğlu, vatandaşların sıkı ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşların Davutoğlu’na ulaşmak istemesi sıkı izdihama neden oldu. Ankara Palas’a kadar yürüyerek vatandaşlarla sohbet eden Davutoğlu, bir simitçiden simit alarak vatandaşlara simit dağıttı. Başbakan Davutoğlu’na Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de eşlik etti.

"AHMET AMCADAN SELAM VAR"

Eski Meclis binasını öğretmenleriyle ortak ziyarete gelen çocuklarla sohbet eden ve anı fotoğrafı çektiren Davutoğlu, "Annenize babanıza selam edeceksiniz değil mi? Ne diyeceksiniz? Ahmet amcadan selam mevcut diyeceksiniz. Buradan epey başbakan çıkar. Dünyayı değiştireceksiniz, inşallah. Hadi bakalım, iyi dersler" diyerek çocuklardan ailelerine selam göndermesi meselesinde söz istedi. Çocukların ismini soran Davutoğlu, "Okulunuzu seviyor musun?" sorusuna ’Evet’ cevabını aldı. Davutoğlu, çocukların öğretmeni ile de sohbet etti.

VATANDAŞ İSTEĞİNİ İLETTİ

Ankara Palas’ta Suriye Ulusal Koalisyonu ve Geçici Hükümeti ile bir araya gelmeden evvela bir vatandaşın sıhhat problemini dinleyen Davutoğlu, gereğinin yapılması meselesinde buyrukta bulundu. Sağlık sorunları olduğunu belirten vatandaş, "Başbakanı görmek istiyordum. Bugün Allah’ın yüzü suyu hürmetine gördüm. ’Kaza geçirdim, destekçi olur musunuz?’ dedim. Sağlığını istedim. Başka bir şey istemedim" izahatsında bulundu.

Cuma namazı sonrası makam aracına binmeyen Başbakan Davutoğlu, Ankara Palas’a kadar yürüdü.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×