Davutoğlu: Bir arkadaşımız gözaltına alınmadı, şüpheli muamelesi görmedi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Bugün haberlere yansıdığı şekliyle koruma ekibinden herhangi bir arkadaşımızın gözaltına alınması ya da şüpheli muamelesi görmesi söz konusu değildir.

Davutoğlu: Bir arkadaşımız gözaltına alınmadı, şüpheli muamelesi görmedi
30 Mart 2014 Pazar 16:48

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Bugün haberlere yansıdığı şekliyle koruma ekibinden herhangi bir arkadaşımızın gözaltına alınması ya da şüpheli muamelesi görmesi söz konusu değildir." dedi.

Oyunu Konya'da kullanan Davutoğlu, Şükrü Doruk Kız İmam Hatip Lisesi'ne geldi. Davutoğlu, kayıtlı olduğu 2285 nolu sandığın bulunduğu sınıfa geçti. Oyunu kullanan Davutoğlu, seçimlerin Meram ve Konya için hayırlı olmasını diledi. Türkiye'nin son derece köklü bir demokrasi geleneğine sahip bir ülke olduğunu ifade eden Davutoğlu, "Demokrasi geleneğinde halkımız her zaman oyunu en asli bir vazife olarak görmüş ve oyuna sahip çıkmıştır. Bu çerçevede bu seçimlerin, ülkemizde milli iradenin tecelli ettiği ve mili iradenin üzerinde herhangi başka bir iradenin olmadığı gerçeğini ve temel ilkesini bir kez daha gösterir." dedi.

Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesiyle ilgili de açıklama yapan Davutoğlu, 'Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesiyle ilgili koruma ekibinizden gözaltına alınanların olduğu iddiaları basına yansıdı bununla ilgili neler düşünüyorsunuz?' şeklindeki soru üzerine, dün bu konuda bir açıklama yaptığını anımsattı. Bu açıklamaya rağmen, bazı basın yayın organlarında bugün tekrar spekülatif haberlerin yayınlanmış olmasının üzücü olduğunu ifade eden Bakan Davutoğlu, şunları kaydetti: "Şunu ifade etmek isterim; bu yürütülen soruşturma ve bütün araştırmalar devlet mahremiyeti içinde yürür. Hiç kimse bizim adımıza bir açıklama yapma yetkisine sahip değildir. Bir açıklama yapılacaksa, bunu Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, müsteşarı ve bakan yardımcısı veya ben yaparım. Veya ilgili birimlerimiz, güvenlik birimlerimiz yapar. Onun dışında kimsenin Dışişleri'nden veya başka birinden bir kaynağa dayalı olarak böyle spekülatif haber yapmaya hakkı yoktur. Bu doğru da değildir. Bu, ulusal güvenlikle ilgili bir soruşturma ve en titiz bir şekilde yürütülmekte. Cuma günü Konya mitingimizden sonra Ankara'ya dönerek, bu çalışmayı yürüten arkadaşlarla toplantılar da gerçekleştirdim. Son derece titiz bir çalışma yürütülüyor. Bugün haberlere yansıdığı şekliyle koruma ekibinden herhangi bir arkadaşımızın gözaltına alınması ya da şüpheli muamelesi görmesi söz konusu değildir. Bu haberlere karşı, özellikle kamuoyumuzun hassasiyet içinde olmasını rica ederim. Bu haberlerin bir kısım yönlendirme, manipülasyon ve belki de muhtemel kaynakları örtebilmek için yapılabilecek saptırma haberlerdir. Biz konuşana kadar, ilgili birimlerimiz konuşana kadar, hiçbir şekilde bu haberlere itibar edilmemesini rica ediyorum." CİHAN

Davutoğlu: Bir arkadaşımız gözaltına alınmadı, şüpheli muamelesi görmedi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×