CHP'li Melda Onur, Meclis TV'ye tepki amaçlı tabletiyle canlı yayın yapıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 84. birleşimi saat 14.00'te yoklama yapılmaksızın müşahede ile açıldı. Birleşimi Meclis Başkanvekili Meral Akşener yönetiyor. TBMM Genel Kurulu'nda, yolsuzluk ve rüşvet soruşturması...

CHP'li Melda Onur, Meclis TV'ye tepki amaçlı tabletiyle canlı yayın yapıyor
05 Mayıs 2014 Pazartesi 16:43

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 84. birleşimi saat 14.00'te yoklama yapılmaksızın müşahede ile açıldı. Birleşimi Meclis Başkanvekili Meral Akşener yönetiyor.

TBMM Genel Kurulu'nda, yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında eski bakanlar Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar hakkında hazırlanan fezlekelerle ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu kurulup kurulmamasıyla ilgili önergeler görüşülecek. Haklarında görüşme yapılacak eski bakanlar da TBMM'ye geldi. Bazı bakanlar ise Meclis Genel Kurulu'nda hazır bulunuyor.

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, Meclis TV'nin yayın yapmamasına tepki gösteriyor ve görüşmeler esnasında tabletiyle Genel Kurul'dan internet üzerinden canlı yayınla olan biteni aktarıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile oturduğu sıradan röportaj yapan Onur, gelişmeleri izleyicilerine aktarıyor. Onur, tabletiyle milletvekillerin konuşmalarını da canlı veriyor.

MECLİS KÜRSÜSÜNE POŞULU ÇIKTI

1 Mayıs'ta yaşananlarla ilgili söz alan CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Meclis Genel Kurulu kürsüsüne poşulu olarak çıktı. Daha önce Cihan Kırmızıgül'ün bu poşu sebebiyle yargılandığını hatırlatan Çelebi, polisin ve iktidarın bunu şimdi başka gençler üzerinde de uygulamaya çalıştığını savundu. 1 Mayıs'ta yapılanlar ile gözaltına alınanlara uygulananları eleştiren Çelebi, "1 Mayıs'ta gençler üzerinde, gençleri teşhir etmek amacıyla zorla poşu takmaya çalışan polisin ve iktidarın uygulamalarını protesto etmek için bu poşuyu taktım." dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×