CHP'den Bakan Elvan'a: Anayasa Mahkemesi ve başkanı dinlenmiş midir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'a, "Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi Anayasa Mahkemesi ve başkanı dinlenmiş midir?" diye sordu.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme...

CHP'den Bakan Elvan'a: Anayasa Mahkemesi ve başkanı dinlenmiş midir
29 Nisan 2014 Salı 11:58

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'a, "Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi Anayasa Mahkemesi ve başkanı dinlenmiş midir?" diye sordu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından yazılı olarak cevaplanması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Sezgin Tanrıkulu, “Recep Tayyip Erdoğan’ın Anayasa Mahkemesi’nin de dinlendiğini iddia etmesi ile ilgili haberler basına yansımıştır. Konya’nın Ereğli İlçesinde konuşan Recep Tayyip Erdoğan, “Anayasa Mahkemesi’ni de dinliyorlar. Son zamanlarda atılan adımlar bizde bu soru işaretlerini doğuruyor. Her şeyleri bunların şantaj her şeyleri montaj.” ifadeleri yine basına yansıyan haberler arasındadır." dedi.

CHP’li Tanrıkulu, Bakan Elvan’a şunları sordu:

"Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi Anayasa Mahkemesi ve Başkanı dinlenmiş midir? Anayasa Mahkemesi ve Başkanı dinlenmişse, dinleme talimatını verenler kimlerdir?

Bu iddiaya ilişkin yürütülen soruşturma bulunmakta mıdır? Varsa olayın failleri kimlerdir?

Kesin delil bulunmadan böyle bir açıklama yapılması etik olmadığından, Recep Tayyip Erdoğan tarafından kesin şekilde açıklanan dinleme olayının delilleri nelerdir?"

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×