Çelik'ten 7 bin kişilik dinleme yorumu: Hepsi ortaya çıkacaktır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hüseyin Çelik, 7 bin kişinin 'paralel yapı' tarafından dinlendiği iddialarına ilişkin, bunu yapanların hepsinin ortaya çıkacağını söyledi.

Çelik'ten 7 bin kişilik dinleme yorumu: Hepsi ortaya çıkacaktır
27 Şubat 2014 Perşembe 17:13

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hüseyin Çelik, 7 bin kişinin 'paralel yapı' tarafından dinlendiği iddialarına ilişkin, bunu yapanların hepsinin ortaya çıkacağını söyledi. Çelik, "Bütün bunlarla ilgili şuan inceleme, soruşturma yapılıyor. Bunların kimdir, hangi maksatla dinlemiştir. Bu dinlemelerden sonra bunlar birilerine karşı şantaj malzemesi olarak kullanılmış mıdır? Başka amaç için kullanılmış mıdır bunlar hepsi ortaya çıkacak. Biraz bekleyip görelim. Bunun failleri kimdir. Bunun yapanlar kimlerdir. Kimin emri ve talimatıyla bunu yapmıştır. Temenni ediyorum ki bunların hepsi ortaya çıkacaktır." dedi.

Hüseyin Çelik, AK Parti Genel Merkezi’nde Ankara Genç İşadamları Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Çelik'e "7 bin kişinin yasa dışı yollarla dinleme olaylarının ardından aynı gün Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının yayınlamasını nasıl değerlendiyorsunuz?" şeklinde bir soru yöneltildi.

Dinleme olaylarının dünyanın her yerinde bütün demokratik ülkelerinde başvurulan bir yöntem olduğunu belirten Hüseyin Çelik, "Hani biz koruyucu hekimlik diyoruz ya bir insan hasta olmadan önce onun hastalığa yakalanmamasını sağlamak ne ise emniyetin istihbarat birimleri de aslında bir çeşit koruyucu güvenlik birimleridir. Diyelim ki bir patlama olmadan önce onu etkisiz hale getirmek. Bir terör hadisesi meydana gelmeden o terör hadisesine mani olmak. Diyelim ki bir uyuşturucu trafiği var, uyuşturucu kaçakçılığı var o gerçekleşmeden, yerine ulaşmadan bunu engelleye bilmek. Bu insan kaçakçılığı olabilir, bu uyuşturucu kaçakçılığı olabilir, bu fuhuş ticareti olabilir, bu terör olabilir. Olabilir, olabilir veya Türkiye’ye yönelik ajanlık faaliyetleri olabilir. Eğer siz şüpheli insanları mahkeme kararıyla, meşruiyet içerisinde dinlemezseniz buralar da etkili bir şekilde sonuç alamazsınız. Dolayısıyla dinleme eğer hukuk zeminin de yapılırsa, mahkeme kararıyla yapılırsa ben kılıfına uydurulmuş dinlemelerden söz etmiyorum. Mesela hayali bir örgüt oluşturacaksınız o hayali örgütün mensuplarını işte şu örgüt bu örgüt üyesi diye liste yapıp hakimin önüne götürdüğünüz zaman hakim onu teker teker bunlar kimdir diye inceleyemez. Kitabına uydurulmuş dinlemelerden söz etmiyorum. Gerçekten hakim karıyla gerekli görülerek bazı insanlar dediğim çerçevede dinlenebilir. Ama bunun dışında günlük işini yapan iş adamını, efendim siyaset adamını, diyelim ki medya mensuplarını, çoluk çocuklarıyla olan görüşmelerine varıncaya kadar özel hayatın dokunulmazlığı ve özel hayatın gizliliği prensini ayaklar altına alırcasına her türlü hukuku her türlü ahlaki prensibi ayaklar altına alırcasına dinleme yapmayı yer yüzünde kimseye izah edemezsiniz" şeklinde konuştu.

Dinleme olaylarının çok büyük bir ahlaksızlık olduğunu dile getiren AK Parti sözcüsü, "İnsanları bu şekilde tarassut altına almak yani Big Brother mantığıyla insanları her anını izlemek hayatı bir kere çekilmez hala getirir. Dolayısıyla Türkiye eminim ki bu safralardan da kurtulacaktır. Zaten bu yapılan açıklamaları hepiniz izliyorsunuz. Bu gerçekten 7 bin kişi mi dinlenmiş yoksa savcılıktan açıklama yapıldı ilk etapta 2 bin kişi dinlenmiş sonra onların dinlenmesi esnasında ağa takılanlar var. Yani kişinin kendisi dinlenmiyor da Ahmet dinlenmiş Mehmetle konuşurken Mehmet de dinlenmiş durumda. Bütün bunlarla ilgili şuan inceleme, soruşturma yapılıyor. Bunların kimdir, hangi maksatla dinlemiştir. Bu dinlemelerden sonra bunlar birilerine karşı şantaj malzemesi olarak kullanılmış mıdır? Başka amaç için kullanılmış mıdır bunlar hepsi ortaya çıkacak. Biraz bekleyip görelim. Bunun failleri kimdir. Bunun yapanlar kimlerdir. Kimin emri ve talimatıyla bunu yapmıştır. Temenni ediyorum ki bunların hepsi ortaya çıkacaktır." değerlendirmesinde bulundu. CİHAN

Çelik'ten 7 bin kişilik dinleme yorumu: Hepsi ortaya çıkacaktır


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×