Bölgedeki güvenlik meseleleri ele alındı

Başbakan Davutoğlu ile Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuceyfi arasındaki görüşmede, Irak ve bölgedeki güvenlik meseleleri ele alındı.

Bölgedeki güvenlik meseleleri ele alındı
25 Şubat 2015 Çarşamba 22:02

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Usame Nuceyfi arasındaki görüşmede, Irak ve bölgedeki güvenlik meselelerinin ele alındığı öğrenildi. 

Başbakanlık kaynaklarından tahsil edilen bilgiye göre, Davutoğlu görüşmede, Türkiye'nin, Irak'taki mezhep gerilimini düşürmek için elinden gelen çabayı gösterdiğini vurguladı. Konuya ait şekilde Başbakan Davutoğlu'nun, daha evvela de Iraklı yetkililerle telefon görüşmeleri yaptığı belirtildi. 

Davutoğlu'nun daveti üstüne Türkiye'ye gelen Nuceyfi ile yaptığı görüşmede, Irak siyasetindeki son gelişmeler ele alınarak, Türkiye'nin Irak'da yaşananlara, yalnızca mezhep çerçevesinden bakmadığı, bütün şekilde ele alındığı vurgusunun yapıldığı ve "Irak'ın güvenliğinin her vakit Türkiye'nin güvenliği, Irak'ın istikrarının Türkiye'nin istikrarı şekilde değerlendirildiği" görüşlerinin paylaşıldığı öğrenildi. 

Görüşmede Başbakan Davutoğlu'nun, Irak'ta istikrarın tekrar kazanılması ve güvenliğin tesisi için Türkiye'nin her çeşitli katkıya hazır olduğunu Iraklı yetkililere ilettiği belirtildi. 

Bu arada Başbakan Davutoğlu, 2 saati aşan bir vakit de Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile görüştü. Önceden planlanan görüşmede, Davutoğlu'nun ABD ziyareti, Yatırımcılar Konferansı ve diğer konulara ilişkin ayrıntıların ele alındığını kaydedildi. 

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×