Bize her eleştiriyi yapabilirler, 'kul hakkı yedi' diyemezler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bize her türlü eleştiriyi yapabilirler ama 'kul hakkı yedi' diyemezler.

Bize her eleştiriyi yapabilirler, 'kul hakkı yedi' diyemezler
28 Mart 2014 Cuma 16:48

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bize her türlü eleştiriyi yapabilirler ama 'kul hakkı yedi' diyemezler." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Bartın'da düzenlenen mitingde konuştu. Mitingden önce Başbakan Erdoğan ve Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmesi kayıtları vatandaşlara dinletildi. Mitinge katılan CHP Bartın Belediye başkan adayı Muhammed Rıza Yalçınkaya partililerden yoğun ilgi gördü.

Başbakan Erdoğan'ın seçim kampanyası boyunca diline doladığı 'paralel devlet' iddialarına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Senin bakanlarının çocuklarının yataklarına boy boy paraları, paralel devlet mi koydu? Bakan yakınlarını haram parayla umreye paralel devlet mi gönderdi?" diye sordu.

MİT’in yolsuzluk iddialarıyla ilgili hükümeti daha önce uyardığını ancak siyasi iktidarın bu konuda hiçbir adım atmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "18 Nisan 2013 tarihinde MİT, Başbakan’ın önüne 3 sayfalık bir rapor koyuyor. İranlı işadamı Rıza Sarraf’ı ve bakanlarla ilişkilerini anlatıyor. 'Eğer bunlar açığa çıkarsa hükümet zor durumda kalır' diyor. Kaç aydır bir şey yapıyor mu? Hiçbir şey yapmıyor. Ve ondan sonra devletin vicdanı bunu kabul etmiyor. Türkiye Cumhuriyeti, muz cumhuriyeti değil. Sarraf, eski İçişleri Bakanı'na 'istihbarat beni takip ediyor mu?' diyor. Bakan, 'Ben araştıracağım sana bilgi vereceğim.' diyor. Sonra arayıp 'Araştırdım, seni kimse takip etmiyor. Meraklanma sana bir şey olmaz. Sana bir şey olursa ben önüne yatarım.' diyor. Bırakın Türkiye Cumhuriyeti tarihini, dünya tarihinde bir içişleri bakanı, yabancı bir kişinin önüne niçin yatar? Hani bu Egemen Bağış var ya Allah'ın kelamıyla dalga geçen 'Bakara makara' diyor. Hani CHP'ye her türlü lafı eden zat var ya, bu duruma sesini bile çıkarmıyor."

"BİZ ONLAR GİBİ YAPAMAYIZ ALLAH’TAN KORKARIZ"

Hükümete ağır eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, "Biz onlar gibi hırsızlık yapamayız, Allah’tan korkarız. Her türlü eleştiriyi yapabilirler ama kimse bize 'kul hakkı yediniz' diyemez." şeklinde konuştu.

Dün internete düşen ses kayıtlarıyla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, "Dünyaya bizi rezil ettiler. Devletin sırrını pazarladılar, sonra kalkmış ağlıyorlar. Devleti yöneten sen değil misin? Çıkar. Devletin çarkı, imkanları bozuldu. Paraların nereye gittiği belli değil. İlk adımı 30 Mart'ta, sonra genel seçimde iktidar olacağız. Türkiye'yi içinden bulunduğu durumdan kurtaracağız." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Bartın mitingi sonrası Ankara'ya hareket etti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×