Baydemir: Karşılık vermeyeceğiz

HDP Şanlıurfa 1'inci sıra milletvekili adayı Osman Baydemir, Adana ve Mersin'de partilerine yönelik saldırılara ilişkin sağduyu çağrısı yaptı, "Biz onlara tek bir taş bile atmadık. Kendimizi koruyamaz mıyız, koruyabiliriz. Ama biz diyoruz ki savaş uzak olsun. Bize düşmanlık yapsanız da karşılık vermeyeceğiz. Kafamızı da kırsanız karşılık vermeyeceğiz" dedi.

Baydemir: Karşılık vermeyeceğiz
18 Mayıs 2015 Pazartesi 17:02


Siverek ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Osman Baydemir, HDP'nin bugüne kadar 60 bürosuna saldırı olduğunu son olarak Adana ve Mersin'de bombaların patladığını ifade etti. Kendi seçmenlere ve tüm kesimlere sağduyu çağrısı yapan Baydemir, "Bize düşmanlık yapsanız da karşılık vermeyeceğiz. Kafamızı da kırsanız karşılık vermeyeceğiz. Ancak bu duruşla onların politikalarını boşa çıkarabiliriz. Zor ve zahmetli bir yoldur ama nefsimize hakim olacağız. Yarın bugünden daha iyi olacak ama bunun için sabretmemiz lazım" diye konuştu.

HDP'nin barajı aşmasının barışa giden yol olduğunu dile getiren Baydemir, aksi durumun hükümetin barış masasına tekme atması anlamına geleceği iddiasında da bulundu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×