Başkan Özgün: Türkçe Olimpiyatlarını Artvin'de yapacağız

Artvin Belediye Başkanı ve CHP Artvin Belediye başkan adayı Dr. Emin Özgün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 'Stat ve salonlarda Türkçe Olimpiyatları yaptırmayacağız' açıklamasına tepki göstererek, Türkçe Olimpiyatlarını Artvin’de yaptıracaklarını söyled.

Başkan Özgün: Türkçe Olimpiyatlarını Artvin'de yapacağız
28 Mart 2014 Cuma 18:28

Artvin Belediye Başkanı ve CHP Artvin Belediye başkan adayı Dr. Emin Özgün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 'Stat ve salonlarda Türkçe Olimpiyatları yaptırmayacağız' açıklamasına tepki göstererek, Türkçe Olimpiyatlarını Artvin’de yaptıracaklarını söyledi.

Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün, seçimlere yönelik gazetecilerin sorularını cevapladı. Dr. Emin Özgün, Başbakan’ın Türkçe Olimpiyatları’yla ilgili tutumunu eleştirerek, “O salonlar ve statlar Başbakan’ın babasının malı değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkesin vergileriyle yapılmış ortak alanlardır. Ben Artvin Belediye Başkanı olarak buradan duyuruyorum; Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkesin ortak dili olan Türkçemizi dünyanın birçok ülkesinde konuşturmada öncü olan Hizmet Hareketi'nin, Türkçe Olimpiyatları etkinliğini destekliyorum. Buradan açık bir şekilde ifade ediyorum biz Türkçe Olimpiyatlarını Artvin’de yaptırmaya hazırız.” dedi.

Başkan Özgün, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu taşıyan helikopterin, halkın parasıyla yaptırılan Artvin Şehir Stadı’na inişine izin verilmediğini hatırlatarak, “AKP, hizmetlerini halktan daha ziyade kendisi için yapıyor. Bakınız geçtiğimiz günlerde saha zarar görüyor diye Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun helikopterinin indirilmediği Artvin Şehir Stadı’na, Başbakan Erdoğan’ın 2 helikopteri birden indi. Bu da demek oluyor ki AKP bu statları halkın değil, kendi ihtiyaçlarını karşılamak için yapmış. Dolayısıyla Türkçe Olimpiyatları için statları kullandırmamalarını yadırgamadım. Bu zaten AKP’den beklenen bir şeydi. Bizim stada falan ihtiyacımız yok, 30 Mart’ta Artvin’in kalesine bir kez daha Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dikeceğiz. AKP’ye bu seçimde geçmişte verdiğimiz derslerden daha büyük ders vereceğiz. Bakınız söylüyorum, Artvin’de AKP’yi sandığa açık ara farkla gömeceğiz.” şeklinde iddialı konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×